تاریخ درج خبر : 1391/08/07
کد خبر : ۴۴۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین پرواز از اولین فرودگاه استان هفته آینده انجام می شود

سایت استان: فرماندار گچساران گفت: نخستین پرواز هواپیمای مسافربری ‘فوکر100’ با ظرفیت یکصد مسافر از فرودگاه گچساران دوشنبه هفته آینده 15 آبان ماه ساعت 5/7صبح انجام خواهد شد.
‘محمد شفیعی’ عصر روز دوشنبه در جلسه بررسی راه اندازی فرودگاه گچساران افزود: همکاری و تعامل همه مسوولان و مردم شهرستان و استان در زمینه استفاده از سفر هوایی و تقویت مالی شرکت هواپیمایی برای تداوم دالان هوایی ایجاد شده موثر است .

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی فرودگاه موجب توسعه اقتصادی شهرستان می‌شود بیان کرد: سفر هوایی سبب ایجاد انگیزه بهتر و پذیرش راحت تر رفت‌ و آمد سرمایه‌گذاران، پزشکان متخصص و اساتید دانشگاهی خواهد ‌شد.

شفیعی تصریح کرد: با شروع نخستین پرواز’فوکر 100′ از این شهرستان فرودگاه گچساران درردیف فرودگاه های اصلی کشور قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: 95 بلیط هواپیمای فوکر 100 فرودگاه گچساران با همت و تامل مسوولان اجرایی شهرستان برای مدت سه هفته خریداری شده است.

شفیعی اظهار کرد: در سال‌های گذشته پروازهای اختصاصی هواپیماهای کوچک شرکت نفت در این فرودگاه صورت می گرفت که با همت دولت عدالت محور دهم در توسعه و تجهیز این فرودگاه امکان استفاده عموم مردم از این طرح ملی که آرزوی دیرینه عموم نیز بود ممکن شد.

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده هر هفته یک نوبت پرواز هواپیما ‘فوکر 100 ‘ بصورت منظم از گچساران به تهران و بالعکس انجام خواهد شد.

فرودگاه گچساران حدود نیم قرن قدمت دارد و اولین فرودگاهی است که در سطح استان احداث شد ولی به دلایلی فعالیت آن طی سالهای گذشته متوقف شده بود.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رضا گفت:

    سلام . خبر خوشحال کننده ای هست . اخرش به ارزومون رسیدیم. اما ای کاش حقیقت پشت پرده رو میگفتن که چرا فعالیت این فرودگاه پنجاه ساله طی سالیان گذشته متوقف شده بود . به امید پیشرفت وطنم و شهرستان گچساران

  • ت گفت:

    اخ جون بریم منه هوا کیف کنیم

پربازديد