تاریخ درج خبر : 1393/11/21
کد خبر : ۴۴۶۰۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح ۲ طرح صنعتی و معدنی در شهرستان بویراحمد

با حضور استاندار استان، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی یاسوج ۳ به بهره برداری رسید.

IMG_0041

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، استاندار استان در حاشیه این افتتاحیه با بیان اینکه هم اکنون شاهد رشد و توسعه ای مضاعف در صنعت کهگیلویه و بویراحمد هستیم افزود: رونق اشتغال و کسب کار و رشد و توسعه استان در سایه ارتقا جایگاه صنعتی استان فراهم خواهد شد.

سید موسی خادمی اظهار داشت: طی یکسال گذشته شاهد بهره برداری از تعداد زیادی واحد صنعتی و معدنی در استان بوده ایم که این خود نشان از عزم جدی مسؤلان و نوید روزهای امید بخشی برای رشد صنعت استان خواهد بود.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: طی دو سال آینده و با عزمی همگانی سهم صنعت استان را از نیم درصد صنایع کشور به رقم ۱ درصد خواهیم رساند.

غلام محمد زارعی با اشاره به اجرای طرح‌های عظیم صنعتی و معدنی در استان، ابراز امیدواری کرد در نیمه اول سال ۹۴ شاهد به بهره‌برداری رسیدن برخی از این واحد‌ها و در نتیجه ریشه‌کن کردن معضل بیکاری در استان باشیم چرا که این واحدها با سطح بالای اشتغال نقشی مهم در شکوفایی و توسعه شهرستان و استان خواهند داشت.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان گفت: ۱۵ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۶۷ میلیارد ریال به‌ مناسبت دهه فجر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در شهرستان بویراحمد به بهره‌برداری رسید.

IMG_0022
داریوش دیودیده با بیان اینکه با بهره‌برداری از این واحد‌ها برای ۴۴۱ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد افزود: این طرح ها با سرمایه گذاری ۱۶۷ میلیارد ریالی در حوزه صنایع سلولزی، نساجی، غذایی، معدنی و فلزی هستند.
وی افزود: روز به روز فرهنگ صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد نهادینه تر می شود و این امر را به خوبی در واحدهایی که به بهره برداری می رسند شاهدیم و دلگرمی ها نسبت به ارتقاء و شکوفایی صنعت استان بیشتر می شود.

دیودیده گفت: دو طرح سردخانه با سرمایه گذاری ۴۷ میلیارد ریالی و تولید پریفورم آب معدنی با سرمایه گذاری ۴۸ میلیارد ریال و به نمایندگی از ۱۵ طرح دیگر صنعتی و معدنی در شهرستان بویراحمد افتتاح شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۲۲ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری چهارصد میلیارد ریالی و فرصت های شغلی افزون بر ۵۰۰ نفر در حوزه صنایع سلولزی، نساجی، غذایی، معدنی و فلزی طی دهه فجر امسال در نقاط مختلف استان به بهره برداری رسید.
گفتنی است : در حال حاضر ۴۰۰ طرح صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۸۲ هزار میلیارد ریال و پیشرفت های فیزیکی مختلف در استان در دست اجرا است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد