تاریخ درج خبر : 1393/11/21
کد خبر : ۴۴۶۱۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید حجت الاسلام بزرگواری از آموزشکده فنی وحرفه ای دختران یاسوج

نماینده شهرستانهای کهگیلویه،بهمئی ،چرام ولنده در مجلس شورای اسلامی از آموزشکده فنی وحرفه ای دختران یاسوج بازدید وازنزدیک در جریان فعالیتهای این آموزشکده قرار گرفت.

DSC02054

نماینده شهرستانهای کهگیلویه،بهمئی ،چرام ولنده در مجلس شورای اسلامی از آموزشکده فنی وحرفه ای دختران یاسوج بازدید وازنزدیک در جریان فعالیتهای این آموزشکده قرار گرفت.
حجت الاسلام بزرگواری در این بازدید از کلیه بخش ها از جمله کارگاهها ،آزمایشگاهها ،خوابگاهها ،وپروژه های عمرانی در حال ساخت و بهسازی بازدید به عمل آورد .
وی در این بازدید ضمن تقدیر وتشکر از فعالیت های انجام شده در آموزشکده دختران یاسوج ،به گسترش آموزش های فنی وحرفه ای درسطح استان تأکید وقول همکاری ومساعدت درجهت رفع مشکلات وموانع مربوط به آموزشکده های استان را داد.
حجت الاسلام بزرگواری به جلسه نمایندگان استان با دکتر شفیعی رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور اشاره کرد وگفت : در این جلسه برای رفع مشکلات این آموزشکده تصمیمات خوبی گرفته شد که امیدواریم عملی شوند.
نماینده شهرستانهای کهگیلویه،بهمئی ،چرام ولنده در مجلس شورای اسلامی هدف از این بازدید را ارتباط وتعامل بیشتر با دستگاهها ی اجرایی وآموزشی دانست وگفت:دراین بازدید ها مشکلات وکمبودها شناسایی می شود که در سطح کلان ما نمایندگان باید برای رفع آنها تلاش کنیم.
وی شناخت دقیق از ظرفیتها وپتانسیلها را از دیگر اهداف این بازدید ها ذکر کرد وگفت : امیدواریم با ارتباط وتعامل بیشتر شاهد خدمت رسانی بهتر به مردم استانمان باشیم.
بزرگواری به اهمیت رشته های فنی وحرفه ای در برهه کنونی اشاره کردوگفت: با توجه به معضل بیکاری درکشور توجه ویژه به رشته های فنی وحرفه ای برای جذب فارغ التحصیلان این رشته ها به بازار کار یک ضرورت انکار ناپذیر است.
وی بیشترین مراجعات به نمایندگان ومسئولان ارشد استانی را پیرامون موضوع اشتغال وبیکاری دانست وخاطرنشان کرد:آموزشهای فنی حرفه ای بستر مناسبی برای اشتغالزایی وکمک به توسعه وتعالی کشور است.
در این بازدید سرکار خانم فرزانه آرامش رییس آموزشکده ضمن قدردانی از حضور حجت الاسلام بزرگواری با اشاره به عملکرد واقدامات صورت گرفته خاطرنشان کرد.پرداختن به امورفرهنگی وپشتیبانی وحمایت از دانشجویان دختر به این دلیل است که ما آنهارا به عنوان یک نسل می نگریم نه یک فرد، ودر صورت ایجاد محیطی سالم بقیه اقدامات آموزشی ، اداری ،مالی و… معنا پیدا می کند.
وی توجه به تجهیزات وزیرساختهای این آموزشکده را که قدیمی ،فرسوده وبروز نیستند را امری لازم وضروری دانست وخواستار همکاری نمایندگان در این زمینه شد.
آرامش گفت: بیش از ۶۰۰ دانشجو در رشته های طراحی دوخت ،معماری، مربی کودک،حسابداری،کامپیوتردر این آموزشکده مشغول تحصیل هستند .
بعد از اتمام جلسه نماز جماعت ظهر وعصر با حضور دانشجویان ،اساتید وکارکنان آموزشکده و به امامت حاج آقا بزرگواری برگزار گردید وپس از آن ایشان در برنامه ای که به مناسبت بزرگداشت دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی در نماز خانه ساختمان آموزشی آموزشکده برگزار گردید به ایراد سخنرانی پرداختند ، حجت الا سلام بزرگواری ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشتند که : هویت امروز ما از برکت خون شهیدان وامام امت بعد از انقلاب تغییرات غیر قابل وصفی در کشور وبخصوص در استان رخ داده وما امروز از کشور های مطرح دنیا هستیم ، ایشان افزودند : تحریم ما وفشار ودشمنی ولجاجت استکبار وصهیونیسم با ما به دلیل همین درخشش وشکوفایی استعداد های ماست .
حجت الاسلام بزرگواری در ادامه توسعه علمی در استان وزیاد شدن دستگاه ها ومراکز علمی را از دستاورد های مهم انقلاب برشمرد و در این میان نقش آموزشکده های فنی وحرفه ای را در ایجاد اشتغال وتولید بازار کار بسیار مهم ارزیابی کرد.
نماینده شهرستانهای کهگیلویه و بهمئی با ذکر این نکته که در چین بازار شانگهای به طور کلی در دست زنان ودخترانی است که مهارت های فنی وحرفه ای را آموخته ووارد بازار جهانی شده اند دانشجویان را به آموختن مهارت ها به نحو احسن وورود به بازار جهانی تجارت وصنعت نمودند .
وی افزودند: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی ، ماباید توجه ویژه مان به داشته های خودمان باشد ونه آنچه که قرار است از خارج وارد شود. این نماینده مجلس د رادامه با حوصله ی زیاد به پرسشهای دانشجویان جواب دادند.
در پایان این نشست سرکار خانم آرامش ضمن تشکر از حضور حجت الاسلام بزرگواری از پیگیری های مصرانه ودیدار با جناب آقای دکتر شفیعی رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور در جهت رفع مشکلات آموزشکده های فنی وحرفه ای از ایشان قدر دانی کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد