تاریخ درج خبر : 1391/08/07
کد خبر : ۴۴۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تکمیل مجتمع فرهنگی وهنری گچساران نیازمند شتاب بخشی است

سایت استان: اهالی فرهنگ و هنر گچساران با اشاره به کمبود فضای فرهنگی و هنری در این شهرستان برلزوم شتاب بخشی به مجتمع فرهنگی وهنری در دست ساخت این شهر تاکید دارند.
آنان معتقدند در شهر دوگنبدان با وجود جمعیت بالا ، داشتن استعدادی فرهنگی وهنری و نیز فعالیت انجمن های مختلف مکانی برای فعالیت های فرهنگی وهنری وجود ندارد.

یک کارگردان تئاتر گچساران دراین باره می گوید: قدمت تاریخی گچساران ،موقعیت فرهنگی، اقتصادی و وجود گروه های فعال در عرصه فرهنگ وهنر سزاوار این نیست که جامعه هنری ان فرهنگسرای مناسب برای فعالیت در این عرصه نداشته باشند.

اورنگ نارکی به استعدادهای هنری بالفعل در این شهر فرهنگی اشاره کرد وافزود: ئتاتر گچساران در سطح استان وکشور از درخشش بالایی برخوردار است.

وی به پویایی تئاتر گچساران درجشنوارهای استان ومنطقه ای اشاره کرد گفت : این شهرهم اکنون فاقد مکان مناسب برای تمرین ونمایش گروه های تئاتر شهرستان است.

اهالی فرهنگ وهنر گچساران می گویند: طرح ساخت مجتمع فرهنگی این شهر از سالها قبل شروع شده است و برغم انتظار هنرمندان هنوز نیمه کاره رها شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: طولانی شدن طرح ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی وهنری این شهر مشکلات زیادی را برای این اداره و فعالیت پرتنوع جامعه فرهنگ و هنر شهرستان بوجود آورده است.

سید ‘زمان علی پور’ پیشرفت فیزیکی این طرح را 70 درصد اعلام کرد وافزود:تاکنون 21 میلیارد ریال اعتیار هزینه این طرح شده است.

وی گفت: امسال سه میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این طرح اختصاص یافته است و پس از یک وقفه دو ساله عملیات اجرایی این طرح از سرگرفته شده است.

علی پور گفت: بدنبال ایجاد وقفه در اجرای طرح پیمانکار این پروژه خلع ید شد و پیمانکار جدید ملزم به شتاب بخشی اجرای طرح شده است اگر چه برخی معارضاتی درفرایند اجرای طرح وجود دارد.

وی گفت: برای تکمیل آن قسمت از این مجتمع فرهنگی وهنری بزرگ که میزان پیشرفت فیزیکی آن به 70درصد رسیده است، 10میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

علی پور تصریح کرد: این پروژه با سه هزار و 400 مترمربع زیربنا از یک ساختمان دو طبقه ، یک سه طبقه و 5 طبقه تشکیل شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران افزود: هنوز عملیات ساخت سالن آمفی تئاتر این مجتمع بزرگ که در حقیقت مهمترین نیازجامعه فرهنگ و هنر شهر محسوب می شود، شروع نشده است.

وی گفت: ساخت این سالن با ظرفیت یکهزار و 200 نفر به 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: ساخت سالن آمفی تئاتر گچساران پس از تکمیل قسمت های دیگر این مجتمع و با اختصاص اعتبار از سرگرفته خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: تکمیل مجتمع فرهنگی وهنری گچساران مورد توجه این اداره کل است.

امین کمال وندی به کمبود فضای فرهنگی وهنری درگچساران اشاره کرد وافزود: با این وجود همواره فعالیت های فرهنگی و هنری مناسبی در این شهرستان برگزار شده و این روند ادامه دارد.

وی با وجود راه اندازی یک سالن کوچک نمایش در اداره ارشاد گچساران اما تکمیل مجتمع فرهنگی وهنری گچساران مهمترین اولویت بخش فرهنگ وهنر این شهر محسوب می شود.

شهر گچساران حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد