تاریخ درج خبر : 1393/11/23
کد خبر : ۴۴۶۹۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین همایش جوان، تدبیر و امید در یاسوج برگزار شد/ تصاویر

اولین همایش جوان، تدبیر و امید در یاسوج برگزار شد.

IMG_2795

به گزارش سایت استان، این همایش با حضور استاندار و معاونان وی، نماینده مردم بویراحمد در مجلس و جوانان و دانشجویان حامی دولت در سالن چمران دانشگاه یاسوج برگزار شد.

اجرای برنامه های شاد و متنوع و پخش کلیپی از فعالیتهای دولت تدبیر و امید از دیگر برنامه های این همایش بود.

در ابتدای این مراسم مشاور استاندار در امور جوانان ضمن تبریک دهه فجر و خیرمقدم به مدعوین گفت: مسائل قومی، جناحی و باندبازی سال‌ها به توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد ضربه زده است، نسل امروز این دیار دیگر حاضر نیست به چنین مسائلی ورود پیدا کنند.

جواد یزدان‌پناه با بیان اینکه جوانان از رویه دولت اعتدال حمایت قاطع می‌کنند، تصریح کرد: جوانان کهگیلویه و بویراحمد مدیران بومی را تنها نخواهند گذاشت و باید فارغ از خط‌کشی‌های سیاسی به دنبال توسعه استان باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این همایش گفت: مهمترین رویکرد دولت تدبیر و امید ارتقای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است.

سید موسی خادمی که در همایش جوان، تدبیر و امید در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج سخن می گفت، افزود: دولت تدبیر و امید نزدیکترین دولت به آرمان‌های انقلاب است و این دولت عقلانیت را به جای تصمیم‌های احساسی حاکم کرد واعتدال و دوری از افراط و تفریط را سرلوحه خود قرار داده است.

IMG_2806

وی اظهارکرد: مسئولان ارشد این دولت به دنبال فتح قله‌ها هستند نه به دنبال ایجاد دره و سقوط ملت خود اند و به جای شکاف‌ها بر اشتراکات تاکید دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تقویت جایگاه جمهوری اسلامی ایران بدون وارد شدن کوچکترین خدشه ای به ارزشها و منافع ملت مهمترین دستاورد سیاست خارجی و تیم مذاکره کننده هسته ای است.

خادمی تصریح کرد:‌ تاکید دولت تدبیر و امید همواره بر برجسته سازی اشتراک های نظام، انقلاب و مردم بوده و هرگز به دنبال ایجاد رخنه، تخریب و اتهام نبوده است.

وی با اشاره به تقاوت های انقلاب اسلامی ایران در ابعاد مختلف با سایر انقلاب‌ها ادامه داد: انقلاب اسلامی مانند برخی انقلاب‌ها، انقلاب اقتصادی یا انقلاب صرف سیاسی نبود بلکه این انقلاب دارای ابعاد مختلفی بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمدبیان کرد: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای سنت الهی و اصول و مبانی اسلام اتفاق افتاد و مردم ایران با رشادت‌ها و ایثارگری‌های خود و با رهبری امام خمینی(ره)، اجازه ندادند که نظام خودرأی و استبداد که سرنوشت دیگران را تعیین می‌کردند، ادامه پیدا کند.

خادمی خروجی جانفشانی‌ها و ایثارگریهای امام خمینی(ره) و مردم را جمهوری اسلامی عنوان و اظهارکرد: این نظام برپایه دو اصل جمهوریت و اسلامیت شکل گرفت، نظامی که رأی مردم در آن تاثیرگذار بوده و محتوای اسلامی نیز دارد.

وی اضافه کرد: امروز یکی از وظایف دانشگاهیان این است که باید تحلیل و بررسی کنند که چقدر اهداف انقلاب محقق شده و چقدر با آرمان‌های انقلاب اسلامی فاصله داریم و در راستای کاهش این فاصله ها و رفع کاستی ها گام برداشته شود.

قفل کردن کشور خیال واهی دشمن است

نماینده بویراحمد و دنا انقلاب اسلامی را قدرت منطقه‌ای معرفی کرد و گفت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و جوانان این مرز و بوم، کشور اسلامی ایران مرزهای علمی، هسته‌ای و سایر عرصه‌ها را درنوردیده است.

IMG_2820

غلام محمد زارعی به غفلت دشمنان ایران اسلامی اشاره و اظهار کرد: آنان فکر می‌کنند وقتی سینه‌های دانشمندان هسته‌ای ایران را به گلوله ببندند، کشور قفل خواهد کرد، ولی الان شاهد هستیم با تلاش شبانه‌روزی جوانان دانشگاهی موفقیت‌های زیادی کسب کردیم.

وی پرتاب ماهواره فجر را به فضا از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروز جایگاه علمی ایران در دنیا ستودنی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد