تاریخ درج خبر : 1393/11/23
کد خبر : ۴۴۷۰۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اکثر سوالات از دولت توسط تعداد محدودی از نمایندگان انجام گرفته است

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون یک هزار و ۵۵۸ مورد از وزرای دولت یازدهم سوال کرده اند که ۲۴ مورد از آنها به صحن علنی مجلس آمده است که این سوالات توسط چند نماینده مشخص و محدود انجام گرفته است.

IMG_2972

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری افزود: ۱۰ مورد از این تعداد نیز منجر به کارت زرد برای وزرای کابینه یازدهم شده است.

وی بیان کرد: ارتقای سطح تعامل میان مجلس و دولت تا حدود زیادی به حل مسایل مختلف در کشور کمک خواهد کرد.

انصاری با تاکید بر اینکه رویکرد اساسی دولت یازدهم همواره بر تعامل مثبت با نمایندگان و حرکت بر مدار قانون بوده، اظهار کرد: رییس جمهوری و وزرای دولت نیز خود را فرزندان مجلس می دانند و به خوبی از جایگاه این نهاد نظارتی آگاه هستند.

وی عنوان کرد: البته گاهی شاهد فراز و فرودهایی در زمینه رابطه مجلس و دولت بوده ایم و برخی افراد محدود نیز با رفتارهای افراطی به دنبال ایجاد رخنه و خدشه دار کردن این ارتباط دوسویه هستند.

انصاری ابراز داشت: با گذشت زمان این ارتباط بهتر شده و اکنون فضایی آرام و منطقی بین دولت و مجلس حاکم است.

وی برخی رفتارهای پرخاشگرانه و تنش زا در گذشته حتی در میان سران قوا را یادآور شد و افزود: دولت تدبیر و امید اکنون با رویکردی عقلانی و خردگرایانه و با حرکت بر مسیر قانونگرایی به دنبال ایجاد ثبات و آرامش و نشاط سیاسی در جامعه است.

انصاری با اشاره به حرکت ملت ایران در اجتماع باشکوه حماسه یوم الله ۲۲ بهمن امسال به ویژه حضور پرشور عشایر و مردم سلحشور کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این حضور دو اثر مهم داشته است.

وی بیان کرد: یک اثر آن در داخل کشور و دلگرمی بیشتر مسوولان و دولتمردان برای خدمت صادقانه به این ملت وفادار خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اثر دوم این حضور باشکوه لرزه انداختن بر اردوگاه دشمن و ایجاد یاس در وجود دشمنان این نظام و انقلاب خواهد بود.

انصاری عنوان کرد: حضور آگاهانه مردم و ملت وفادار ایران اسلامی در صحنه های مختلف موجب شده تا دشمنان و معاندان نظام و انقلاب در تصمیم گیری ها و سوء نیت های خود تجدید نظر کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری برای سخنرانی در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.

وی پس از حضور در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در همایش یک روزه ‘نفت و انقلاب’ به شهرستان نفتخیز گچساران سفر خواهد کرد.

همایش نفت و انقلاب فردا (پنجشنبه) در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران برگزار می شود.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد