تاریخ درج خبر : 1391/08/07
کد خبر : ۴۴۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

عملیات عمرانی و تسطیح تپه استانداری متوقف شد

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد از توقف تسطیح تپه استانداری خبرداد و گفت: این تپه برداشته نمی شود و به شکل کنونی مورد استفاده قرار می گیرد.

سید حسین صابری بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: همه جا خاک می ریزند و تپه درست می کنند و از طرفی این تپه یک بیل خاک نیست که به راحتی برداشته شود.

وی با اشاره به منظره زیبای روی این تپه بیان داشت: ماهیت طبیعت شهر یاسوج وجود چنین تپه هایی است و این شهر با وجود چنین مناظری زیباست.

استاندار یادآور شد: به هر اتفاقی که در گذشته درپروژه پارک ولایت انجام شده، کاری ندارم اما این پروژه به هر حال انجام شده و باید تمام شود.

صابری بیان کرد: پروژه پارک ولایت یک کار عمران شهری و مربوط به شهرداری است نه استانداری.

وی با بیان اینکه این پروژه تعطیل نشده و لودرها و بولدوزرها مشغول کارهستند، اظهار داشت: تاکنون چهار جلسه برای این پارک تشکیل شده و چهار بار هم از محل این پارک بازدید کرده ام.

صابری بیان داشت: به شورا و معاونت عمرانی تاکیده کرده ام که این کار سریعا به اتمام برسد تا قبل از زمستان مردم بتوانند از بخشی از پارک استفاده کنند.

وی از فسخ قرارداد مشاور این پارک خبرداد و گفت: کارشناسان و مهندسین این استان توانایی طراحی و احداث این پارک را دارند.

استاندار ایجاد بلواری از خیابان میرزای شیرازی تا خیابان دانشگاه و بلوار ساحلی را اولویت کاری در احداث این پارک عنوان کرد و گفت: ایجاد این بلوار می تواند بخش زیادی از گره های ترافیکی شهر را از بین ببرد.

وی افزود: اولویت دوم این پارک ایجاد رینگ پیاده روی و اولویت سوم ایجاد فضاسازی برای گردشگران است.

صابری اظهار داشت: برخی ایده های این پارک خوب است اما نیاز به سرمایه گذاری کلان دارد که باید بخش خصوصی در این زمینه وارد شود.

پارک ولایت یکی از پروژه های چالش برانگیز در زمان استاندار سابق بود که تخریب تپه استانداری به همراه صدها اصله درخت 50 ساله و ساختمانهای اداره کل راه و شهرسازی و مهمانسرای استانداری انتقادات زیادی را در پی داشت.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد