تاریخ درج خبر : 1392/05/05
کد خبر : ۴۴۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار:مصرف بی رویه دلیل عمده مشکل کم آبی در استان است

یاسوج – استاندار کهگیلویه وبویراحمد مهمترین مشکل کم آبی در شهرها و روستاهای مختلف این استان را وجود انشعابات غیرمجاز و رعایت نکردن مصرف بهینه آب اعلام کرد.

سید ˈحسین صابریˈ افزود: برای رفع بسیاری از مشکلات و ارایه خدمات مطلوب نیازمند همکاری و مشارکت بیش از پیش مردم هستیم.

وی با بیان اینکه وجود انشعابات غیرمجاز و استفاده های غیراصولی از آب آشامیدنی در این استان بالا است، افزود: این کارضمن اینکه به لحاظ شرعی حرام است نوعی جرم و تضییع حقوق مردم نیر محسوب می شود.

صابری اظهار کرد: براساس بررسی ها انجام شده هم اکنون میزان هدرروی آب در شهرها و در روستا های این استان بین 30 تا 50درصد است که باید با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی میزان هدرروی آب در این استان کاهش یابد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: البته برخی عوامل فنی دیگر از جمله قطعی برق ، شکستی لوله ها نیز در کمبود و قطعی آب در برخی از شهرها و روستاهای این استان دخیل است که باید شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در این راستا اقدامات لازم را در اسرع وقت برای رفع مشکل انجام دهند.

وی ابراز داشت: برخی روستاهای این استان با وجود بهره مندی از نعمت آب آشامیدنی سالم اما حاضر به نصب کنتور و انشعابات مجاز نیستند که این امر نیز خلاف است و شرکت های آب و فاضلاب می توانند در این زمینه نسبت به قطع آب این روستا ها اقدام کنند.

صابری جنگ آینده بشر را جنگ آب دانست و افزود: بررسی های کارشناسان صنعت آب نشان می دهد که کمتر از دوهزارم آب های جهان قابلیت شرب دارند.

وی متوسط بارندگی در مناطق سردسیری کهگیلویه و بویراحمد را سالانه افزون بر 800 میلیمتر و در مناطق گرمسیری این استان را حدود 500 میلیمتر اعلام کرد و افزود: در صورت مصرف بهینه و اصولی از سوی مردم مشکلی در کمبود آب آشامیدنی در استان نخواهیم داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد