تاریخ درج خبر : 1393/11/25
کد خبر : ۴۴۸۵۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش ۱۰ درصدی شاخص برخورداری روستاییان از آب آشامیدنی سالم در استان

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد شاخص برخورداری واقعی روستاهای این استان را از آب آشامیدنی سالم ۸۸درصد اعلام کرد و افزود: در صورت تامین اعتبار این میزان به ۹۷درصد می رسد.

فیض الله پاسره از تهیه و تدوین برنامه جامع و راهبردی برای تحقق این مهم در بازه زمانی چهارساله خبر داد.

pasereh

وی بیان کرد: اصلاح شبکه های فرسوده و قدیمی و ایجاد تاسیسات جدید برای تامین منابع آبی پایدار از مهمترین محورهای این برنامه جامع است.

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این برنامه و برخورداری ۹۷درصدی روستاییان این استان از نعمت آب آشامدینی سالم را افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

پاسره میزان عمر مفید شبکه های توزیع و خطوط انتقال آب را کمتر از ۲۵ سال دانست و تاکید کرد: اکنون بیش از ۵۰درصد شبکه ها و خطوط انتقال در بخش آبرسانی روستایی این استان قدیمی و فرسوده هستند.

وی افزود: حدود یکهزار روستا از مجموع یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه در این استان زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی کهگیلویه وبویراحمد میزان خطوط انتقال شبکه های آبرسانی در سطح روستاهای استان را حدود ۲۶ هزار کیلومتر ذکر کرد.

وی با اشاره به منابع تامین آب در روستاهای کهگیلویه وبویراحمد گفت: از مجموع ۴۲۰ منبع تامین آب در روستاها بیش از ۳۰۰ مورد از این تعداد چشمه ها و آبهای سطحی است.

پاسره با اشاره به بروز پدیده خشکسالی و کاهش میانگین بارندگی در طول سال، گفت: بسیاری از روستاهای این استان با کمبود و قطعی آب مواجه می شوند.

وی یکی از رویکردهای مهم شرکت آبفای روستایی استان را تامین منابع آبی پایدار به ویژه انتقال آب از سدهای موجود در استان اعلام کرد.

پاسره میزان بالای هدررفت آب در روستاهای این استان و وجود انشعابات غیرمجاز را یادآور شد و اظهار کرد: بیش از ۱۷ هزار خانوار روستایی این استان که دارای انشعا غیرمجاز آب هستند تاکنون شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۰ روستای این استان با تانکر سیار آبرسانی می شوند، گفت: در بهار و تابستان بر آمار این روستاها افزوده خواهد شد.

پاسره از درحال اجرا بودن هشت مجتمع بزرگ آبرسانی در استان با اعتباری افزون بر ۲۳۰میلیارد ریال خبر داد.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این مجتمع ها بیش از ۱۴۱روستا در سطح استان از نعمت آب آشامدینی سالم برخوردار خواهند شد.

پاسره مجتمع آبرسانی موگرمون لنده و تامین آب ۳۱ روستا، مجتمع آبرسانی بوسنگان باشت با ۱۷ روستا، باباکلان ۱۲ روستا، روستاهای چین بخش لوداب با ۲۲ روستا را از مهمترین این مجتمع ها اعلام کرد.

وی مجموع اعتبارات عمرانی سال جاری در شرکت آبفای روستایی کهگیلویه وبویراحمد را از محل ردیف های مختلف افزون بر ۱۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: تاکنون حدود ۶۰درصد این میزان اعتبار جذب شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • آبفار وستایی دهدشت گفت:

    تعداد شش روستای زیر ده خانوار در حوز ه بی بی زتیخایی که از طریق تانکر آبرسانی سیار آب آنها تامین می شوند و این روستاها چون بصورت پراکنده وفاقد منبع تامین آب می باشند تا کنون مشکل آب شرب انها به صورتایدارحل نشده واین مدیریت همچون گذشته آماده آبرسانی به صورت سیار به روستاهای فاقد آب می باشد

پربازديد