تاریخ درج خبر : 1391/08/08
کد خبر : ۴۴۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

استان ما در حوزه هنرهای نمایشی رتبه اول کشور را دارد

 معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس شاخص مساحت و جمعیت این استان رتبه اول هنرهای نمایشی به ویژه تئاتر را به خود اختصاص داده است.
‘مهدی ابدالی’  افزود: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برخورداری از هنرمندان باتجربه و متخصص همواره در زمینه هنرهای نمایشی در جشنواره های مختلف خوش درخشیده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 11 گروه ثبتی تئاتر در این استان فعالیت دارند، بیان کرد:این گروه های هنری هرکدام با زیر مجموعه خود شامل گروه های غیر ثبتی توان بالقوه ای در زمینه هنر کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شوند.

ابدالی اظهار داشت:در سال جاری سه اثر از آثار هنرمندان هنرهای نمایشی این استان از جشنواره استانی به جشنواره منطقه ای راه یافتند که این امر نشان دهنده ی برتری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه هنرهای نمایشی است.

وی عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد آمادگی دارد تا در صورت محقق شدن وعده مسوولان مربوطه با استفاده از تمام ظرفیت ها میزبانی همزمان جشنواره بین المللی فجر و سوگواره تعزیه در استان باشد.

معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد کهگیلیویه و بویراحمد ابراز داشت:این اداره کل با فراهم کردن زیرساخت های مناسب هنرهای نمایشی شامل سالن نمایش و پلاتو خود را برای حضور در جشنواره های مختلف آماده می کند.

ابدالی افزود: امیدواریم در سفر مدیر کل هنرهای نمایشی کشور به کهگیلویه و بویراحمد با تصویب تئاتر شهر استان موافقت شود تا شاهد تحولات چشمگیری در حوزه هنرهای نمایشی باشیم.

وی گفت: تولید آثار نمایشی می بایست متناسب با خواسته های مخاطبان ساخته شود تا آنها به راحتی بتوانند ضمن انتخاب اثر دلخواه ارتباط سازنده مطلوبی نیز با ان برقرار کنند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد