تاریخ درج خبر : 1393/11/26
کد خبر : ۴۴۹۲۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کنگره شهدای دانشجوی استان در یاسوج برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه یاسوج از برگزاری کنگره ۷۴ شهید دانشجوی استان در روز دوشنبه ۲۷ بهمن‌ ماه امسال در یاسوج با حضور معاون وزیر علوم و سردار باقرزاده رئیس کمیته‌ی جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح خبر داد.

شاپور رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج با اشاره به رویکرد دانشگاه یاسوج در زمینه برگزاری برنامه‌های دینی و مذهبی و همچنین مناسبت‌های ملی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اثرگذار در میان قشر دانشگاهی برنامه‌های با محور شهدا است.

IMG_3030

وی گفت: ترویج فرهنگ شهادت در دانشگاه‌ها معنوی‌ترین فرهنگی است که می‌توان دانشجوی جوان را با این فرهنگ پیوند هر چه بیشتر داد.

رمضانی این رویکرد را در همه دانشگاه‌های استان و در همه شهرستان‌ها در حال حاضر خوب توصیف کرد و گفت: در تمامی مراکز دانشگاهی اعم از دانشگاه دولتی، مراکز پیام‌نور و واحدهای دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی این گونه برنامه‌ها به خوبی برگزار شده است.

وی از برگزاری مراسم اختتامیه کنگره شهدای دانشجوی استان در روز دوشنبه ۲۷ بهمن امسال و بعد از نماز مغرب و عشا در محل حسینیه ثارالله یاسوج خبر داد و گفت: در این مراسم معنوی که به نوعی اختتامیه برنامه‌های برگزار شده در همه دانشگاه‌های استان است، مهمانانی همچون سردار باقرزاده رئیس کمیته‌ی جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، دکتر سید ضیا هاشمی معاون وزیر علوم و همچنین سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فتح استان حضور خواهند داشت.
رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه با بیان این که این کنگره به نام تعداد ۷۴ دانشجوی شهید استان برگزار می‌شود از شهیدان عین‌الله دهراب‌پور و شهید هدایت‌الله طیب به عنوان شهدای شاخص دانشجویی استان نام برد که شهید هدایت‌الله طیب به عنوان شهید شاخص کشور نیز در سال جاری معرفی شده است.
این مسئول گفت: در همین خصوص مستندی از شهید عین‌الله دهراب‌پور از شبکه‌های مختلف تلویزیونی در سطح کشور پخش شده که در نوع خود کاری بسیار خوب و ارزنده به شمار می‌رود.
وی افزود: رئیس دانشگاه یاسوج به عنوان رئیس این کنگره و همچنین رئیس بسیج دانشجویی استان به عنوان دبیر کنگره اجرای این برنامه را بر عهده خواهند داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد