تاریخ درج خبر : 1391/08/08
کد خبر : ۴۴۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

سیب تولید شده در استان به نام دیگر استانها به خارج صادر می‌ شود

سایت استان: رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از ضعف عرضه محصولات کشاورزی در استان گفت: سیب استان در بازارهای خارجی به نام دیگر استانها به فروش می‌رسد.

سید یعقوب موسوی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از دغدغه های مسئولان این استان باید توسعه باغداری و صادرات محصول این استان به نام خودش در بازارهای داخلی و خارجی باشد.

وی با بیان اینکه کشاورزی و باغداری در استان به دلیل مشکلات عرضه محصولات، صرفه اقتصادی کمی دارد، عنوان کرد: باید کشاورزی تک محصولی را کنار گذاشت و به کشاورزی چند محصولی رونق داد.

موسوی افزود: رونق کارخانه‌های بزرگ با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این امکان را فراهم می‌سازد تا نام و آوازه این استان در سطح تولیدات‌ملی در جهان بدرخشد.

این مسئول ایجاد صنایع تبدیلی و سردخانه را ضروری عنوان کرد و بیان داشت: با ایجاد این زیرساختها، تولید کنندگان محصولات باغی دچار ضرر و زیان نخواهند شد.

وی حضور دلالان در حوزه کشاورزی را از جمله معضلات و مشکلات مهم این بخش عنوان کرد و اظهار داشت: با تشکیل تعاونی و بکارگیری جوانان استان در این تعاونی‌ها می‌توان دست دلالان را از این بازار کوتاه و محصولات کشاورزان را به صورت مستقیم خریداری و با امنیت و ثبات بیشتری وارد بازار کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزیاستان همچنین هدایت آب‌ رودخانه‌ها به منابع ذخیره آب و آبیاری زمین‌های دیم و تبدیل‌آنها به کشاورزی مدرن را عاملی برای تقویت و رونق کشاورزی استان عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد