تاریخ درج خبر : 1393/11/27
کد خبر : ۴۴۹۹۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیریت دکتر چمن در طرح تحول نظام سلامت مطلوب است/ ارائه خدمات مطلوب در حوزه های مختلف تخصصی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اعلام رضایت از بهبود خدمات حوزه‌ی سلامت در این استان، گفت: خوشبختانه اجرای طرح تحول نظام سلامت با مدیریت خوب و صحیح دکتر چمن؛ که از مدیران علمی و مجرب استان هستند، همراه شد و در نتیجه‌ی اجرای مطلوب این طرح در استان هم‌اکنون آثار خوب و رضایت‌مندی حداکثری هم‌استانی‌های عزیز هستیم.

IMG_1218

دکتر سید موسی خادمی، در آیین بهره‌برداری از خانه‌بهداشت روستای کریک در شهرستان دنا، به نمایندگی از ۶۵ خانه‌بهداشت استان، اظهار داشت: هرجا که فقر و محرومیت بیشتر باشد، بیماری‌ها، زجرها، دردها و هزینه‌های بیشتری هم مشاهده می‌شود و بر همین اساس، استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های هدف طرح تحول نظام سلامت در کشور تلقی می‌شود.

طرح تحول نظام سلامت رضایت مندی حداکثری مردم را در پی داشت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از آغاز طرح تحول نظام سلامت، شاهد تغییرات بسیار خوبی در ارائه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی به مردم استان بوده‌ایم، به کاهش میزان مراجعه‌ی بیماران هم‌استانی به بیمارستان استان‌های هم‌جوار اشاره کرد و اضافه کرد: از جمله قول‌هایی که مطابق سیاست‌های کلی از آقای دکتر چمن گرفته بودیم، تلاش برای کاهش مراجعات فراوان و نگران‌کننده‌ی بیماران به استان‌های دیگر بوده است که خوشبختانه با تلاش‌های صورت‌گرفته هم‌اکنون مطابق آمارها از هر یک هزار بیمار، تنها ۱۱ بیمار از استان جهت دریافت خدمات پزشکی خارج می‌شوند که یقیناً با ادامه‌ی این روند شاهد وضعیت بهتری نیز خواهیم بود.

ارائه خدمات مطلوب در حوزه های مختلف تخصصی

خادمی راه‌اندازی کلینیک‌ها و جذب پزشکان متخصص در سطح شهرستان‌های استان را از دیگر اقدامات مثبت دوره‌ی اخیر برشمرد و تصریح کرد: همانگونه که همگان شاهد بودند تا سال گذشته بسیاری از شهرستان‌های ما از داشتن پزشک متخصص و کلینیک‌های تخصصی بی‌بهره بودند اما اکنون با راه‌اندازی مراکز مختلف، بخش قابل توجهی از خدمات تخصصی در حال ارائه به مردم شهرستان‌های مختلف استان است.

پرداخت بالغ بر ۱۲میلیارد تومان یارانه به مردم استان در بخش سلامت

استاندار، کاهش میزان مبلغ پرداختی از جیب مردم را چشمگیر توصیف کرد و یادآور شد: مطابق گزارشات این حوزه، در دوره‌ی ۹ماهه از آغاز طرح تحول نظام سلامت، بیش از هشت میلیارد تومان در بخش بستری و چهار و نیم میلیارد تومان در بخش سرپایی از سوی دولت یارانه به بیماران پرداخت شده است که این مبلغ برای استان ما و با این وضع درآمدها، اتفاقی خوب محسوب می‌شود.

IMG_1201

مسئول ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد، در ادامه همکاری مشترک چند دستگاه دولتی را برای اجرا و اتمام به‌هنگام یک پروژه قابل تقدیر عنوان کرد و اظهار داشت: نتیجه‌ی همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان در تأمین اعتبار و اجرای پروژه‌ی مهم راه‌اندازی ۷۰ خانه‌بهداشت در استان، بهره‌برداری از این پروژه در یک زمان کوتاه با کیفیت خوب و مطلوب بوده است که این موضوع می‌تواند یک الگوی خوب برای سایر دستگاه‌ها نیز تلقی شود.

قدردانی از همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد امام(ره) استان

وی با بیان اینکه دو شاخصه‌ی سرعت و کیفیت در خانه‌های بهداشت افتتاح شده به خوبی اجرا شده است، افزود: شخصاً در ایام دهه‌ی فجر از تعداد زیادی از این مراکز بازدید کردم که کیفیت آنها را رضایت‌بخش می‌دانم و زمان سه‌ماهه نیز برای اتمام این پروژه سنگین، بسیار خوب و در نتیجه‌ی همکاری فرابخشی دو دستگاه و اقدامات جهادی مدیران آنها بوده‌است.

خادمی در پایان به اهمیت خانه‌های بهداشت در سلامت مردم روستاهای استان پرداخت و تأکید کرد: کنترل بهداشتی افراد از دوره‌ی نوزادی تا پیری در خانه‌های بهداشتی صورت می‌گیرد و از آنجا که بهداشت و پیشگیری نسبت به درمان در اولویت بیشتری قرار دارد، افتتاح خانه‌های بهداشت در استان می‌تواند نقش کلیدی در پیش‌برد اهداف بلندمدت سلامت در استان ایفا کند.

منبع:سلام دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رحیمی گفت:

    از حق نمی شه گذشت دکتر چمن باسوادترین و پرکارترین مدیرکل استان هست و خود عزیزان مدیر کل هم به این حقیقت اذعان دارند که ایشون بالاتر از سطح استانی ما عمل می کنند. خوب انتظار از استاندار هم همینه که از چنین مدیران ارزشمندی تجلیل کنه تا کار توسعه استان شتاب بگیره.

  • بهلول کلو گفت:

    خوتون تعریف خوتون بیت

پربازديد