تاریخ درج خبر : 1393/11/27
کد خبر : ۴۴۹۹۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

۸۰درصد بخشهای بیمارستانی در استان مرمت و بازسازی شد/ برخورداری ۵۵ هزارنفر از طرح تحول سلامت در استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: بیش از ۵۵ هزار نفر از خدمات بستری بیمارستانها در کهگیلویه وبویراحمد همزمان با اجرای تحول نظام سلامت بهره مند شدند.

دکتر رضا چمن در حاشیه آیین بهره برداری از ۶۵ خانه بهداشت روستایی با اشاره به اینکه قبل از طرح تحول نظام سلامت۴۰ درصد هزینه خدمات بستری از جیب مردم پرداخت می شد افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت این میزان از ۴۰ درصد به ۶/۵ درصد کاهش یافت.

IMG_1209

وی یکی از دردهای همیشگی مردم را کمبود پزشک در مراکز درمانی دانست و اظهارکرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت مشکل کمبود پزشک در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی برطرف شد.

چمن با بیان اینکه هنوز مشکلاتی در بخش خدمات تخصصی وجود دارد تصریح کرد: بخش عمده ای از نیروی متخصص مورد نیاز با اجرای طرح تحول نظام سلامت تامین شده است.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه بیشتر نیروهای متخصص پزشک در شهرستانها تامین شده است تلاش دانشگاه علوم پزشکی درراستای تامین نیروی تخصصی در مراکز بهداشتی همچنان ادامه خواهد داشت.

چمن عنوان کرد: در بهبود وتجهیز بیمارستانهای استان بیش از ۸۰ درصد بخش های بیمارستانی استان تعمیر، مرمت و بازسازی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر اینکه شاخص های خدمات بهداشتی در روستاها افزایش چشمگیری داشته است گفت: سرانه بهداشت روستایی قبل از سال ۹۳ برای هر نفر ۲۶۰ هزار ریال که این شاخص با اجرای طرح تحول نظام سلامت به ۸۶۰ هزار ریال افزایش یافت.

خانه بهداشت روستای کریک از توابع بخش سی سخت به نمایندگی از ۶۵ خانه بهداشت روستایی با حضور مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دکتر گفت:

  همه یک خدا دارند و چمن دو خدا !!!!!!!یکی خدای اصلی ودیگری حقوق مردم مستضعف !!!!!!۱باور کنید اغراق نکرده ام.

 • همکار هیات علمی گفت:

  فعالیت های صورت گرفته در درمان و بهداشت خیلی عالی و اثربخش بوده امیدواریم که این برنامه تحول بخش های آموزشی و پژوهشی را هم متحول کنه.

 • ملوسک گفت:

  دیروز حسب اتفاق به بیمارستان امام سجاد بخش اورژانس رفتم.
  این همه تعریف شده بود بهتر فقط یه سر به توالت های این قسمت بزنید.
  حال آدمو بهم میزنه.
  این کجاش طرح تحول نظام سلامته؟
  یه بررسی بکنید ببینید این پرستارا چقدر برخور بد و زننده ای دارن با ملت

پربازديد