تاریخ درج خبر : 1391/08/09
کد خبر : ۴۵۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اقدام «نشنال جئوگرافی» در تحریم عکاسان ایرانی بی‌شرمانه است

سایت استان: حسن غفاری عکاس مستند ـ اجتماعی، اقدام مؤسسه نشنال جئوگرافی را در تحریم عکاسان ایرانی، بی‌شرمانه عنوان کرد.
حسن غفاری عکاس ایرانی درباره اقدام اخیر مؤسسه نشنال جئوگرافی در ممنوعیت حضور عکاسان ایرانی در جشنواره‌های بین‌المللی این مؤسسه گفت: همیشه تحریم در زمینه فرهنگی، پزشکی و مواد غذایی که نیازهای اساسی زیست یک انسان را تشکیل می‌دهد، کاری ناپسند و ناشایست است.

غفاری به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: نیروهای امدادرسان هلال احمر و صلیب سرخ جهانی برای حضور در جنگ‌ها دارای امنیتی هستند تا به خدمات بشردوستانه در میانه جنگ بپردازد که اصل حضور این نیروهای امدادی در دوران جنگ، شبیه به حضور عکاسان در یک رویداد فرهنگی بین‌المللی است و فعالیتشان شبیه به نیروهای صلیب سرخ در امدادرسانی است که حالا از سوی مؤسسه نشنال جئوگرافی هدف قرار گرفته است، بنابراین موضوع ممنوعیت شرکت عکاسان ایرانی در این رویدادهای بین‌المللی عکاسی بسیار بی‌شرمانه است.

این عکاس مستند ـ اجتماعی در ادامه تصریح کرد: این واکنش برای نشریه پرتیراژی همچون نشنال جئوگرافی که از قدمت طولانی برخوردار است،‌بسیار نسنجیده است و بسیار سؤال برانگیز است که چرا چنین تصمیمی گرفته شده است.

وی در ادامه به اقدامات نسنجیده دیگری از سوی این مؤسسه اشاره کرد وگفت: در گذشته نیز نشریه نشنال جئوگرافی دست به جعل اسامی خلیج فارس و دیگر جزایر ایرانی زده بود که به اعتقاد من این نوعی بدفرهنگی و بدرفتاری است و امیدوارم به زودی متوجه خطای خود بشوند.

مؤسسه نشنال جئوگرافی هر ساله مسابقه عکسی را در سه بخش مکان‌ها، مردم و طبیعت برگزار می‌کند که عکاسان حدود 130 کشور جهان در آن شرکت می‌کنند. این موسسه امسال با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حضور عکاسان ایران و کشورهای کوبا، کره شمالی، سودان و سوریه در این مسابقه ممنوع است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد