تاریخ درج خبر : 1393/11/28
کد خبر : ۴۵۰۷۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کنگره شهدای دانشجوی استان در یاسوج برگزار شد/ تصاویر

کنگره ۷۴ شهید دانشجوی استان به همت دانشگاه یاسوج و بسیج دانشجویی در حسینیه ثارالله یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت استان، معاون وزیر علوم و فرمانده کمیته تجسس نیروهای مسلح به عنوان سخنران ویژه در این مراسم حضور یافتند.

IMG_3225

 رئیس دانشگاه یاسوج در این کنگره اظهار داشت: علم در زندگی انسان راه سعادت و تکامل را به انسان نشان می‌دهد و قران کریم به اهمیت و جایگاه والای علم و دانش بارها تاکید کرده است.

شاپور رمضانی اظهار داشت: اوج فضیلت و برتری شهدای دانشجو دانایی و دانش است زیرا آگاهانه به استقبال شهادت رفتند و برای ارزش‌های اسلامی جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه برای شناخت جایگاه ارزشمند دانشجوی شهید باید به نقش دانشجو در جامعه توجه کنیم، افزود: نقش دانشجو و دانشگاهیان در انقلاب اسلامی بر هیچ کسی پوشیده نیست.

رمضانی ابراز کرد: اصلی‌ترین پیام شهدای دانشجو پیمودن طریق عزت، آزادی و سربلندی ملت ایران اسلامی بوده و امروزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بالاترین میراث انقلاب اسلامی است. باید همه مسئولان، نخبگان، مردم و به‌ویژه دانشگاهیان در زمینه ترویج ایم موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان یکی از مراکز ایجاد حرکت و شکل دهی به باورها و افکار عمومی جامعه است، عنوان کرد: دانشجویان همواره همراه حضرت امام(ره) بودند و جایگاه ویژه خود را در دفاع مقدس به اوج رساندند.

رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: کنگره ۷۴شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری دانشگاه‌های استان و بسیج دانشجویی برگزار شد.

رمضانی با بیان اینکه ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی این استان با همکاری دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی تشکیل شد، خاطرنشان کرد: سرکشی از خانواده شهدا، جمع آوری اسناد، تهیه مستند از شهدای شاخص دانشجویی، حضور در مرقد شهید طیب در سوق، رونمایی و راه‌اندازی سایت اطلاع رسانی شهدای دانشجو و تهیه کتاب سه شهید و همچنین تهیه مستند شهید دهراب‌پور و پخش آن از شبکه‌های سراسری و برگزاری ۱۴ یادواره شهدای دانشجویی از جمله عملکرد این ستاد است.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد