تاریخ درج خبر : 1393/11/29
کد خبر : ۴۵۱۵۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رفتارشناسی آقای تاجگردون؛ دم خروس باور کنیم یا قسم حضرت عباس را!

سایت استان: سعید رحمانی اصل

بی شک پدیده رفتار شناسی یک فرد در جایگاه و موقعیت های مختلف می تواند گاها نتایج درخور توجه و جالبی در پی داشته باشد چرا که می توان در حالات مختلف و زمان های متفاوت به مشاهدات عجیبی از رفتار ورویه آن شخص در عرصه مورد نظر دست پیدا کرد. عالم سیاست شاید بهترین مورد برای سنجش کارآیی این پدیده باشد.
پس از پایان راهپیمایی ۲۲بهمن در شهرستان گچساران که باز هم مثل همیشه با شکوه و پر صلابت برگزار گردید چندین نفر از دوستان در مورد محتوای سخنرانی نماینده محترم بحث می کردند و یکی از آنها به شوخی عنوان کرد چون پشت جایگاه ایستاده بود تا اواخر سخنرانی فکر می کرده حتما آقای تاجگردون موفق به حضور در راهپیمایی نشده اند بنابراین برگزار کنندگان مراسم از یکی ازاصولگرایان دو آتشه!! مانند آقای (…..) برای ایراد سخنرانی دعوت کرده اند.
عنوان این مطلب از سوی آن دوست عزیز شاید به شوخی باشد ولی در واقع حکایت از یک کنایه دارد. بررسی علت وچرایی این کنایه را شاید بتوان در موضعگیریها و رفتار سیاسی آقای تاجگردون در طی این چند سال اخیر پیدا کرد که می توان به برخی از آنها در ذیل اشاره کرد:
الف) ایشان در سالیان دور یک تکنوکرات وابسته به جریان کارگزاران سازندگی(آیت الله هاشمی رفسنجانی) خوانده می شدند که با روی کار آمدن دولت دوم خرداد (سید محمد خاتمی ) به عنوان یک اصلاح طلب معرفی می شدند و پس از راهیابی به مجلس شورای اسلامی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت شدند!!
ب) داستان معروف انتخابات ریاست جمهوری را نیز فکر کنم تقریبا همگان بدانند آن زمان در محافل به گوش می رسید که دکتر تاجگردون از آقای محسن رضایی حمایت کرده اند به گونه ای که جدا از مصاحبه ها و بیان این موضوع که دیدارهای مداومی با ایشان داشتند بعد ها حتی در همایش انتخاباتی ایشان در سالن وحدت نیز سخنرانی نمودند.
پس از برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه نهایی از سوی وزارت کشور، شاهد حضور آقای تاجگردون در میان هواداران آقای روحانی در جلوی ستاد ایشان و ابراز خوشحالی از پیروزی در انتخابات بودیم !! موضوعی که بعد ها مورد اعتراض چهره های شاخص اصلاح طلب شهرستان گچساران واقع شد.
ج)دکتر تاجگردون در سخرانی ۲۲ بهمن امسال از اقتدار رهبری و جایگاه ولایت فقیه دفاع کردند و با عنوان این مطلب که(در مسائل سیاسی خط قرمز و فصل الخطاب رهبری است)از ایستادگی و جانفشانی برای آرمانهای امام و انقلاب صحبت کردند.
اما بی شک حافظه تاریخی این انقلاب و ملت از یاد نبرده است که در مجلس ششم یک تحصن اعتراض آمیز صورت گرفت وبه دنبال تحصن نمایندگان مجلس تعداد ۷۰نفر از معاونان وزارتخانه ها در تکمیل پروژه فشار به رهبر انقلاب با نوشتن نامه ای به رییس جمهور وقت از سمت خویش استعفا دادند.
نامه ای که در آن به نبودن مردم سالاری و انتخابات گزینشی و خیلی موارد دیگر اشاره شد و با این مطلب که (این عذر را از ما بپذیرید که ادامه خدمت را هم جهت با منافع ملت و نظام جمهوری اسلامی نمی یابیم و دولت را به کسانی بسپاریم که آنگونه آن را می خواهند) به پایان رسید.
اما قسمت تلخ ماجرا این است که متاسفانه آقای تاجگردون که آن زمان معاونت سازمان برنامه و بودجه را بر عهده داشتند یکی از امضاء کنندگان این نامه بودند.
هر چند این پروژه با مقاومت و هوشیاری رهبر انقلاب در نهایت به شکست انجامید ولی اکنون این سوالات در اذهان مطرح شده است:
۱-در زمان دولت اصلاحات آیا فرمایشات رهبری فصل الخطاب نیست؟
۲-آیا فقط در زمان نمایندگی مجلس می بایست از اقتدار رهبری و خط قرمز بودن جایگاه ولایت فقیه دفاع کرد؟
البته خوانندگان محترم می توانند پاسخ این سوالات را از آقای تاجگردون دریافت کنند چرا که به یقین تفاوت این دو موضوع را ایشان بهتر درک کرده اند!!
هرچند که ناخودآگاه به یاد ضرب المثل (دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس) می افتیم!!
اگر امروز به کنایه عنوان می شود که آقای تاجگردون در شهرستان اصلاح طلب هستند و در تهران اصولگرا!! حکایت از واقعیت تلخی دارد که تا کنون شاهد مرز بندی شفافی در بیان اصول و دیدگاه فکری ایشان نبوده ایم و به ظاهر نخواهیم بود !! امری که در عالم سیاست پدیده ای مذموم خوانده میشود چرا که در بازی شطرنج سیاست گاها سبب کیش و مات همفکران ایشان نیز خواهد شد.
(شهر من بوسه بر خاکت استواریت را می ستایم…)

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  سلام خدمت همه دوستان
  فارغ از قیود سیاسی به مسائل نگاه کنیم.هر کس در هر گوشه ای از این ممکت برای خدمت به مردم محروم این استان قدمی برمیدارد شایسته تقدیر است.
  خدا به همه مسئولین خدمتگزار توفیق روزافزون دهد

 • کا بنگرو گفت:

  اصول طلب عرض شود که ما زمانی که به مکتب خانه می رفتیم خدا رحمت کند ملای مکتب مارا ذر موقع درس علم الارض (جغرافیای فعلی ) می گفت که جهات اربعه چهار تاست و بعد هم جهات فرعیه را هم نام می برد و می گفت که امکان وزش بادهای سهمگین و غیر سهمگین از جهات اربعه ی اصلیه و فرعیه وجود دارد . فلذا شما بندومیخ و حرکه ی چادرها (بهون ) را محکم کنید که اسیب نبینند البته نمی گفت که همراه وزش ها چادرهایتان را تغییر سمت و سو دهید . در علم الارض جنوب خاوری و جنوب باختری هم داریم .
  حالا شما هم اقای رحمان اصل اینقدر مته به خشخاش نگذارید . اقای تاجگردون را اصول طلب بنامید . اصول ش از این وری ها طلب ش از اون وری ها . بر حسب اقتضای زمان گهی ادا و اصول گهی خدا و رسول .

 • سعیدبخشوده گفت:

  با سلام خدمت دوستان و بالاخص این نویسنده محترم که نمیتوانم صحت و سقم حرفانش را تایید کنم چون قسمتی از نوشته واقعادروغه .اقای محترم یکی از علتهای عقب ماندگی استان گرفتار شدن مسئولان در دام خط بازی و جناح بازی میباشد .مهم خدمت به مردم محروم و فقیر استان است که به اعتقاد بنده اقای تاجگردون خودش را محدود به تشکیلات خاصی نکند بهتر است و این نوشته ها نمیتواند از ارج و ارزش کارهای دکتر تاجگردون بکاهد پس بهتر است بجای این حرفهای منافقانه هر کسی در جایگاه و مقام خودش به فکر اصلاح خود و خدمت به خلق خدا باشد

 • فریبرز گفت:

  منفعت طلبان و فرصت طلبان همیشه در کل تاریخ بوده اند .ختم کلام

 • احمدی گفت:

  تاجگردون نان را به نرخ روز می خورد،هر کجا که نفع ببیشتری داشته باشد سر می کشد،قابل اطمینان نیست.

 • سادات گفت:

  دروغ یعنی این :”پس از برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه نهایی از سوی وزارت کشور، شاهد حضور آقای تاجگردون در میان هواداران آقای روحانی در جلوی ستاد ایشان و ابراز خوشحالی از پیروزی در انتخابات بودیم !! موضوعی که بعد ها مورد اعتراض چهره های شاخص اصلاح طلب شهرستان گچساران واقع شد.”

 • سادات گفت:

  دوست عزیز پس از انصراف آقای عارف،آقای تاجگردون در مراسم افتتاح ستاد آقای روحانی در گچساران حضور داشتند.چرا دروغ می نویسید؟
  جهت شناخت این شخص لطفا یک خط در مورد تخصص و توانمندی ایشان هم می نوشتید.حتما به قیامت هم اعتقاد دارید !؟

 • برزگر گفت:

  درود بسیار مطلب جالبی بود. در مورد اقای تاجگردون این مطالب واقعا درسته . اصلا ایشون معلوم نیست جز کدوم جناحه

پربازديد