تاریخ درج خبر : 1393/11/29
کد خبر : ۴۵۲۰۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ و هنر در هیچ دولتی اولویت اول نبوده است

قائم مقام مرکز آموزش عالی فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ و هنر در هیچ دولتی اولویت اول نبوده است هر چند در شعار همه دولتمردان فرهنگ را مهم قلمداد می کنند.

قادر آشنا در حاشیه آغاز به کار جشنواره موسیقی فجر در یاسوج در گفتگو با خبرنگار سایت استان افزود: بر اساس اعتقادات و باورهای دینی و ایرانی، بایستی فرهنگ و هنر مبنا و اساس هر آنچه در کشور اتفاق می افتد باشد ولی متاسفانه این گونه نیست.

IMG_1305

آشنا افزود: هر چه ما به سمت و ترویج این باور که فرهنگ و هنر باید زیربنا باشد حرکت کنیم به کشور و سیاست اقتصاد و اجتماع کمک کرده ایم و اگر در این راه تنبلی صورت گیرد علاوه بر اینکه در این حوزه دچار مشکل می شویم بالتبع همه بخشهای دیگر نیز مشکل می شود.

این مقام مسئول در حوزه فرهنگ بیان داشت: هیچ وقت فرهنگ و هنر در نطام بودجه ریزی و برنامه ریزی ما در اولویت اول نبود هر چند در حوزه نظری همیشه گفته می شود اما در عمل اتفاق نمیافتد و این مشکلی است که همیشه و در همه دولتها با آن روبرو بوده ایم و در آینده نیز بیشتر دچار مشکل می شویم.

وی این مسئله را هشداری برای مسئولان دانست و تصریح کرد: کسانی که با هویت و فرهنگ ایران اسلامی سازگاری ندارند و آن را مانع تفکر و ارزشهای خودشان می دانند هجمه ها را وسیع تر می کنند اگر می خواهیم کشوری بالنده داشته باشیم باید در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه گذاری کنیم تا در حوزه اجتماع و اقتصاد و سیاست دچار مشکل نشویم.

آشنا با انتقاد از متولیان برنامه ریزی در کشور عنوان داشت: آنچه سهم فرهنگی از نطام برنامه ریزی بودجه ای، زیرساختها و نرم افزاری کشور است سهم قابل قبولی نیست. کارها زیادی بعد از انقلاب صورت گرفته است اما شان و مقام ملت و انقلاب کارهای بهتر و بالاتری می طلبید.

نگاه حداقلی به فرهنگ در همه دولتها وجود داشته است و مختص به یک دولت نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد