تاریخ درج خبر : 1393/11/30
کد خبر : ۴۵۲۷۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ورود سرمایه به استان سیکل تشدید کننده فقر را از بین می‌برد/ کهگیلویه و بویراحمد با سیاست همزاد است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرمایه‌گذاری‌های دولتی به هر دلیلی در این استان کمتر صورت گرفته و برای اینکه سیکل تشدید‌شونده فقر را از بین ببریم نیازمند وارد کردن سرمایه از بیرون هستیم و نیازمند بهبود زیرساخت‌ها هستیم.

۲۹۶۵۳_۵۶۴

سیدموسی خادمی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور قائم مقام و معاون وزیر کشور و مدیرکل تقسیمات کشوری برگزار شد، اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد استانی است که اصولا با سیاست همزاد است و پیدایش و شروع آن با بحث‌های سیاسی بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از بعد سیاست مثبت پس از انقلاب اسلامی در وقوع انقلاب اسلامی بوده که شهدای زیادی را تقدیم کرد که به نسبت جمعیت با تقدیم هزار و ۸۰۰ شهید از رتبه کشوری خوبی برخوردار است.

خادمی با بیان اینکه مردم کهگیلویه و بویراحمد در تمامی صحنه‌ها حضور همه‌جانبه دارند و در اوج مشارکت سیاسی خود از جمله انتخابات اولین استان با بالاترین درصد مشارکت حضور داشتند، گفت: مردم استان با آگاهی سیاسی بالا بوده که میانگین اطلاعات سیاسی استان از سایر استان‌ها بالاتر است.

وی ادامه داد: متاسفانه استان زیاد در حوزه سیاسی وارد شده و همین امر باعث ایجاد وارد شدن مسائل شبه سیاسی شده که نبض سیاست بیشتر از موضوعات اقتصادی و اجتماعی در می‌تپد.

این مسئول گفت: کهگیلویه و بویراحمد ترکیب قومی و قبیله‌ای خود را حفظ کرده و بر همین اساس فرصت و هم تهدیدی ایجاد می‌شود.

وی گفت: ایجاد روحیه تعاملی و حفظ صداقت زندگی عشایری از ویژگی‌های خوب این نظام قومی و قبیله‌ای در استان است.

خادمی ادامه داد: باید نقاط قوت آن را حفظ و نقاط ضعف را حذف کرد چرا که موضوعات قبیله و طایفه‌ای تاثیرات خاصی را بر مسائل کلان می‌گذارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان ما استانی تماما شیعه و ولایت‌مدار بوده و در بحث حجاب و عفاف استانی پاک بوده که از آثار زندگی طایفه‌ای و شناختی که انسان‌ها نسبت به همدیگر دارند پدید آمده است.

این مسئول با بیان اینکه استان ما امنیتی نیست ادامه داد: در بحث نزاع‌های دسته‌جمعی مشکلاتی وجود دارد ولی در مجموع استانی امن بوده و در بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر به نسبت دیگر استان‌ها استانی پاک بوده و وضعیت بهتری دارد.

خادمی گفت: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ اقتصادی وضعیت خوبی ندارد و آنچه که الان داریم مرهون خدمات انقلاب اسلامی است ولی با این حال به‌دلیل عقب‌ماندگی تاریخی وضع مطلوبی نداریم.

وی گفت: در دوران مدیریت کنونی هم‌گرایی بسیار خوبی در استان میان مسئولان و نمایندگان از یک سو و این ارتباط با مردم از سوی دیگر وجود دارد و هم‌گرایی کنونی از گذشته تاکنون در استان سابقه نداشته است.

این مسئول با اشاره به وضعیت اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد:

خادمی گفت: استان در حوزه‌های علمی و فرهنگی رشد خوبی داشته ۲۳ واحد علمی با ۵۴ هزار دانشجو مشغول هستند.

خادمی گفت: در اشتغال‌زایی سهم دامپروری و کشاورزی کاهش پیدا کرده و عمده اشتغال در بخش خدمات بوده که عمدتا به نهادهای اداری برمی‌گردد که استانی دولت‌محور در بحث اشتغال است و مشکلی در استان داریم که اشتغال را زمانی معقول می‌دانند که در اداره‌ای مشغول باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سيد گفت:

    آقای استاندار اون سرمایه گذار کویتی که ٩ تا مرکز تجاری و استاندارد جهانی دارد چی شد؟مگه قرار نبود توی سی سخت سرمایه گذاری کند؟کدامیک از مدیران استانی حمایت کردن؟گردشگری، محیط زیست،منابع طبیعی….. توی استان هیچکس بفکر این جوانان تحصیلکرده و بیکار نیستد…… همه شعار میدند

پربازديد