تاریخ درج خبر : 1393/12/01
کد خبر : ۴۵۳۸۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست هم اندیشی مدیران دستگاه های اجرایی استان به منظور برگزاری هفته منابع طبیعی

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ساعت ۹ صبح در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نشست مدیران و روسای دستگاه های اجرایی استان به منظور برنامه ریزی برای هفته منابع طبیعی برگزار شد.

manabe
در این جلسه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بر اهمیت نقش منابع طبیعی در زندگی انسانها اشاره کرد. عزت الله بهشتی فرد سیل و خشکسالی ها را نتیجه تخریب منابع طبیعی دانست و افزود: نفوذپذیری آب در خاک های دارای پوشش گیاهی ۱۸ برابر خاکهای لخت و بدون پوشش است.
وی روند تخریب منابع طبیعی را در کشور بسیار نگران کننده دانست و منابع طبیعی را امانتی دانست که به ما سپرده شده تا برای نسل های آینده آن را نگه داریم. در همین رابطه ایشان بیان داشت: ما از منابع طبیعی به اندازه نیازهایمان برداشت نمی کنیم و هنگام اجرای پروژه های فنی بعضی مواقع دستگاه های دولتی قوانین منابع طبیعی را رعایت نمی کنند.
بهشتی فرد فرهنگ سازی در زمینه منابع طبیعی را مهم ترین مساله برای حفظ این منابع دانست و افزود: رویکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور فرهنگ سازی و توجه به نقش مردم در حفظ و صیانت از منابع طبیعی است.

manabe1
ایشان از حضور مدیران دستگاه های اجرایی که تاثیر گذاری زیادی در زمینه حفظ و احیا عرصه های منابع طبیعی دارند، تقدیر و تشکر کرد و از ایشان خواست با اجرای برنامه های لازم در این زمینه با اداره منابع طبیعی همکاری کنند.
مسئول آموزش وترویج اداره کل منابع طبیعی استان سازماندهی منسجم و برنامه کاری ادارات استان را جهت برگزاری هفته منابع طبیعی خواستار شد و ضمن بر شمردن نقش این سازمان ها و ادارات در برگزاری بهتر هفته منابع طبیعی بیان داشت: هدف از انجام همایش ها و برنامه های هفته منابع طبیعی فرهنگ سازی در زمینه منابع طبیعی است.
شهاب حسینی فعالیت هایی را که دستگاه های اجرایی استان از قبیل آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه، نیروی انتظامی ، تربیت بدنی، شهرداری، سازمان علوم پزشکی ، صدا و سیما و غیره در این زمینه قادرند انجام دهند بیان کرد.
در این جلسه مدیران و روسای دستگاه های اجرایی برنامه ها و دیدگاه های خود را بیان کردند و ضمن برشمردن موانع، موافقت خود را برای انجام فعالیت های مشترک با منابع طبیعی در ایام هفته منابع طبیعی و همچنین برنامه های دیگر در طول سال اعلام کردند.
ایجاد فضای سبز در مسیر و محدوده اماکن متبرکه با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه، برگزاری همایش پیاده روی با همکاری سازمان تربیت بدنی، شهرداری، هلال احمر، علوم پزشکی، پوشش رسانه ای اخبار و فعالیت ها توسط صدا و سیما، برگزاری کلاس های ترویجی در مدارس با همکاری آموزش و پرورش، تهیه بنرها و بروشورهای آموزشی با همکاری ادارات مربوطه از جمله موضوعات بحث در جلسه بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد