تاریخ درج خبر : 1393/12/03
کد خبر : ۴۵۳۸۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام‌های تسلیت درگذشت مجیدی‌کرایی نویسنده هم‌استانی

در پی درگذشت نورمحمد مجیدی‌کرایی نویسنده و پژوهشگر هم استانی پیامهای تسلیت از سوی افراد و نهادها صادر شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پیامی درگذشت نویسنده و مورخ هم استانی ” استاد مرحوم نورمحمد مجیدی کرایی” را به مردم استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام»

درگذشت معلم و مورخ فرهیخته استاد نورمحمد مجیدی کرایی که عمر پرکت خویش را در راه تعلیم، تدریس، تحقیق و پژوهش و خدمت به فرهنگ و تاریخ سپری کرد، را به مردم فهیم و قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه خانواده محترم مجیدی تسلیت عرض می نمایم.

از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم علو درجات الهی و برای بازماندگان صبر و سلامت را مسألت داریم.

موسی خادمی
استاندار کهگیلویه و بویراحمد

***********************************

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان درگشت نورمحمد مجیدی کرایی نوسنده بزرگ استان را به جامعه فرهنگ و هنر استان تسلیت گفت.

جای خالی بعضی هرگز پر نخواهد شد، نورمحمد مجیدی کرایی یکی از آنهاست؛ نیکمرد بزرگوار نویسنده استان که جای او همیشه در عرصه فرهنگ خالی خواهد ماند. بی شک فرهنگ استان مدیون این پژوهشگر، منتقد و نویسنده شاخص است.
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سوگمندانه درگذشت نویسنده متعهد مرحوم نورمحمد مجیدی کرایی که آثار ارزشمندش همواره به یادماندنی خواهد بود به جامعه فرهنگ و هنر استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و ازخداوند یکتا رفع درجات آن بزرگوار دربهشت أعلا و مزید فضل ورحمت پروردگاربی همتا برایشان وطول عمر بازمانگان آن مرحوم  همراه با سلامتی وحسن عاقبت شان خواهان است.

**************************************

پیام تسلیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان به مناسبت درگذشت نویسنده صاحب نام استان آقای نورمحمد مجیدی

بسمه تعالی

از دفتر زمانه فتد نامش از قلم

هر ملتی که مردم صاحب قلم نداشت

مرحوم آقای نورمحمد مجیدی از مفاخر ادبی خوش ذوق و قریحه این دیار و از مورخان نام آشنای تاریخ پر رمز و راز این سامان بودند.

بر خود لازم می دانم که مصیبت فقدان این نویسنده با نجابت را به خانواده محترم مجیدی و بالاخص به همکار عزیزمان آقای مالک مجیدی مدیر محترم روابط عمومی دانشگاه تسلیت عرض نموده و برای آن عزیز سفر کرده از درگاه ایزد منان علو درجات را مسئلت نمایم.

دکتر رضا چمن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

استان کهگیلویه و بویر احمد

**************************************

پیام تسلیت فرماندار کهگلیویه

اناالله واناالیه راجعون

یرفع اللهامنوامنکم والذین اوتواالعلم درجات

از ملک ادب نادره کاران همه رفتند/ شوبار سفر بندکه یاران همه رفتند

خبر اندوه بار در گذشت چهره ماندگار دانش ومعرفت استاد نورمحمد مجیدی کرائی موجب تاثر وتالم خاطر همگان گردید.فقدان شخصیتی سترگ وکم نظیر که رشته تاریخ وتاریخ پژوهان ایران زمین وامدار تلاش های ماندگار وبی مانند اوهستند .خسارتی است جبران ناپذیر که بر پیکر دانش ومعرفت وارد شد.اندیشه بار:دانش گسترده-زبان شیوا وقلم تواناکه با طبع بلند وعزت نفس وازادگی همراه بود.ازان مورخ فرزانه چهر ه ای معیار در عرصه تاریخ وفرهنگ به یادگار گذاشت .خلق اثر های جاودانه در حوزه تاریخ ره توشه ای بس ارزشمند برای دانش پژوهان حوزه تاریخ ونیز گنجینیه ای پایان ناپذیر برای تاریخ استان عزیزمان کهگلیویه وبویر احمد است. اینجانب مصیبت فقدان این مورخ بزرگ ونامور تاریخ معاصر استان وهمشهری عزیز را به خانواده گرانقدر ان استاد فر زانه دانشجویان ودانش اموختگان محضر پر فیض ان دردانه گنج دانش وبه همه علاقمندان وارادتمندان ایشان تسلیت گفته واز خداوند رحمان وغفار برای ان فقید سعید رحمت ومغفرت وبرای بازماندگان صبر وسلامت را آرزومندم.

**************************************

معاون حقوقی و امور مجلس شورای عالی استان‌ها در گذشت نویسنده برتر استان کهگیلویه و بویراحمد را تسلیت گفت.

انا لله و انا الیه راجعون

حاج نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده، شاعر بی‌تردید در عرصه فرهنگ و ادب ایران و استان کهگلیویه وبویراحمد نام خود را در قامت ممتاز نویسنده‌ای متعهد وتاریخ نویسی توانمند ماندگار کرده است، فقدان این نویسنده ارجمند را که به جاست او را تاریخ‌نویس و پژوهشگری متعهد بخوانیم به جامعه فرهنگ و ادب کشور و استان کهگلیویه و بویراحمد تسلیت عرض نموده و از پروردگار علو درجات غفران الهی برای وی و صبر جمیل برای بازماندگان مسئلت دارم، روحش شاد و یادش گرامی باد.

امیررضا خوش‌آیین معاون حقوقی و امور مجلس شورای عالی استان‌ها و عضو شورای اسلامی شهر دهدشت

**********************************************

همکار محترم آقای مالک مجیدی، خانواده محترم مجیدی

درگذشت پژوهشگر، نویسنده و صاحب نظر جناب آقای نورمحمد مجیدی که نام تابناک ایشان همواره در یاد و خاطره های مردم استان و کشور عزیزمان ایران ماندگار خواهد بود را گرامی میداریم و صمیمانه به شما تسلیت عرض نموده ما را نیز در غم خویش شریک بدانید.

دکتر بهروز یزدانپناه

***********************************************

یدالله مرادی از فعالان سیاسی درگذشت نویسنده سرشناس کهگیلویه و بویراحمدی را تسلیت گفت.

خانواده محترم مجیدی

ارتحال مرد صاحب اندیشه و قلم و متفکر محقق آقای مجیدی کرایی ضایعه ی بزرگ به جامعه نویسندگان و پژوهشگران امور تاریخ و آداب و فرهنگ بومی این دیار بوده و میباشد.
اینجانب سعادت داشتم تا در سه نوبت حضوری اطلاعاتی از ساختار قدرت و شرایط اجتماعی استانمان در عصر قاجار و پهلوی از ایشان دریافت دارم .حقیقتا دریایی از معرفت و کمال و دانش گذشته این سرزمین بود و باید اذعان کرد که امروز منظومه ای از تاریخ و ادب استان دفن شد. روحش شاد و در دیار باقی همنشین اجداد مطهرش باشد.

یدالله مرادی-گچساران

********************************************

مجمع نخبگان ایران درگذشت نویسنده شهیر کهگیلویه وبویراحمد را تسلیت گفت.

در پی درگذشت نویسنده و مورخ شهیر استان کهگیلویه و بویراحمد ” استاد مرحوم نورمحمد مجیدی کرایی” دبیرکل و رئیس شورای مرکزی مجمع نخبگان ایران در پیامی این مصیبت را به مردم اهل علم و ادب این استان و به خصوص خانواده و بستگان آن مرحوم تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نخبگان ایران(منان) در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اناالله واناالیه راجعون

خبر اندوه بار در گذشت نویسنده شهیر استان کهگیلویه وبویراحمد استاد نور محمد مجیدی کرائی موجب تاثر و تالم خاطر همگان گردید. این استان همواره شاهد حضور چهره های فرهنگی و ملی ای در تاریخ خود بود که شاخصه اصلی فکر و قلم آنان تبین رشادتها و اندیشه های حماسی و ملی گرایانه آنان زیر لوای عشق به اهل بین عصمت و طهارت بود. سه شاخصه اصلی صداقت در گفتار، نجا بت در رفتار و اصالت در کردار از ویژگی های ناب مردمی است که از اصیل ترین و نجیب ترین قوم ایرانی محسوب می شوند و به وضوح می توان این خصیصه فرهنگی و اجتماعی را در نوشته ها ، اشعار و کتب مرحوم نورمحمد مجیدی یافت. بی شک فقدان این معلم فرهیخته و نویسنده مردمی، وظیفه هنرمندان و نویسندگان این دیار را در حفظ آیین ، رسوم و فرهنگ غنی مردم این دیار را دوچندان می کند و شایسته است نخبگان جوان این استان با همت و تلاش خود جلوی فراموش شدن و نادیده انگاشته شدن بزرگان و نوابغ و نامداران این دیار را در تاریخ کهن کشور عزیزمان ایران بعهده گیرند. اینجانب مصیبت فقدان این مورخ بزرگ استان کهگیلویه وبویراحمد را به خانواده گرانقدر آن معلم فرزانه و به همه علاقمندان و ارادتمندان ایشان تسلیت گفته و از خداوند منان برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و سلامت را مسئلت میکنم.

سید روح ا.. سیدی دبیرکل و رئیس شورای مرکزی

***********************************************

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی طی پیامی درگذشت نویسنده و مورخ هم استانی “استاد مرحوم نورمحمد مجیدی کرایی” را به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

متن پیام غلام محمد زارعی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

درگذشت استاد فرزانه؛ معلم و مورخ فرهیخته مرحوم “نورمحمد مجیدی کرایی” که عمر گرانبهای خویش را صرف تحقیق و پژوهش و خدمت به فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم و آموزش کرد، باعث تاثر و تالم گردید.

اینجانب، اندوه جانکاه از دست دادن این استاد گرانقدر را به مردم شریف استان و به خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض می کنم و برای ایشان از پروردگار متعال آمرزش و علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامتی طلب می نماییم.

غلام محمد زارعی
نماینده مردم شریف بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی

 ****************************************

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد