تاریخ درج خبر : 1393/12/02
کد خبر : ۴۵۴۷۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کشاورزان امامزاده جعفر(ع) نسبت به تشکیل تعاونی آب‌بران اقدام کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کشاورزان و باغداران ذی‌نفع در دشت امام‌زاده جعفر و هشت روستای هدف نسبت به تشکیل تعاونی آب‌بران اقدام کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در نشستی مشترک با مدیرعامل شرکت امور آب منطقه‌ای و نمایندگان کشاورزان روستاهای هدف در طرح آب‌رسانی به اراضی دشت امامزاده جعفر از ضرورت تشکیل تعاونی آب‌بران در این طرح خبر داد.

abbaran

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای اسفاده بهینه، ‌بالابردن ضریب اطمینان و بهره‌برداری به موقع و درگیر نمودن بهره‌برداران با کار و تلاش، تشکیل تعاونی‌های آب‌بران از سوی کشاورزان و باغداران ضروری است.

وی گفت:‌ همه کشاورزان و بهره‌برداران اراضی دشت امامزاده جعفر و روستاهای پاکوه، ماهور باشت، سربیشه، خرپل، سرآب ننیز، ناصرآباد و روستای امام‌زاده جعفر با عضویت در این تعاونی‌ها در مدیریت مزارع خود، سهیم می‌شوند.

وی تشکیل تعاونی‌های باغداران، آ‌ب‌بران و همه بخش‌های کشاورزی را از سیاست‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی و این سازمان دانست و ابراز داشت:‌ این سیاست با هدف مردمی کردن مدیریت کشاورزی دنبال می‌شود.

گوهرگانی ادامه داد: بر اساس قول مدیرعامل شرکت امور آب منطقه‌ای، ‌تا پایان خردادماه آب اراضی سه هزار و ۵۰۰ هکتاری امامزاده جعفر تأمین می‌شود که این سازمان بلافاصله مقدمات شروع عملیات فاز سه و چهار را انجام می‌دهد.

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای شبکه‌های سه و چهار و فرعی در این طرح را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این مبلغ از محل اعتبارات ملی تأمین خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: برای تسریع در روند کار و انجام به موقع و اصولی کارها در این طرح مهم از سوی مردم و مسئولان به ویژه جهاد کشاورزی و امور آب منطقه‌ای، لازم است هر روستا بر اساس نقشه‌ها و طراحی‌های موجود اقدام به ثبت شرکت تعاونی آب‌بران کند.

وی تصریح کرد: این شرکت‌ها در هر هشت روستا و با مشارکت همه باغداران و کشاورزان باید تشکیل شود و بعد از آن از بین این هشت تعاونی، اتحادیه‌ آب‌بران شکل گیرد تا در موقع افتتاح و بهره‌برداری از این طرح آب‌رسانی، نماینده کشاورزان مشخص باشد.

گوهرگانی تأکید کرد: ‌این شرکت‌های تعاونی می‌بایست از طریق اداره‌کل تعاون روستایی تشکیل شوند تا سازمان جهاد کشاورزی بتواند با برنامه و به شیوه اصولی کارها را پیش ببرد و حمایت‌های لازم را از کشاورزان و بهره‌برداران انجام دهد.

متولی بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:‌ اگر این مهم اتفاق بیفتد و کشاورزان با سیاست‌های این سازمان همراه باشند بدون شک مشکلات برخی طرح‌ها از جمله دشت لیشتر را نخواهیم داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد