تاریخ درج خبر : 1393/12/02
کد خبر : ۴۵۴۷۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

توسعه فرهنگی، زیربنای تحول شهری است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: به طور حتم توسعه فرهنگی، زیربنای تحول شهری است و نمی توان توقع داشت بدون در نظر رفتن نیازهای فرهنگی جامعه و تلاش در جهت تامین آن، موفقیتهای چشمگیری در امور شهری بدست آورد.

zamani

زهرا زمانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری یاسوج افزود: در شهر یاسوج نیز اگرچه طی سالهای اخیر، تلاشهای زیادی صورت گرفته تا این شهر از لحاظ توسعه شهری از قافله کلان شهرهای کشور باز نماند ولی، کم توجهی به بسترهای فرهنگی موجب شده تا بسیاری از تلاشها در این زمینه به اهدافی که پیش بینی می شد دست نیابد.

وی بیان کرد: بی توجهی به تحقیق و پژوهش در حوزه شهری و اهمال برخی افراد مسوول در مورد شناخت علمی و دقیق از بافتهای اجتماعی به ویژه در مناطق حاشیه ای مرکز استان موجب شده تا نوعی ناهمگونی در ساختار شهری یاسوج ایجاد شود ولی امیدواریم این موضوع با برنامه ریزی مدون در کمترین زمان ممکن رفع شود.

زمانی اظهار داشت: بدون شک توسعه سطح فرهنگی جامعه و هزینه های شهری نسبت عکس با یکدیگر دارند پی بدیهی است که در واقع ارتقای فرهنگ عمومی شهروندان، نه تنها هزینه محسوب نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری باارزش است که منفعت آن نصیب همه ما خواهد شد.

وی عنوان کرد: بسیاری از آسیبهای اجتماعی که طی سالهای گذشته گریبانگیر جامعه و به طور خاص، جوانان ما شده است را می توان با مدیریت صحیح و هدایت سلیقه های متنوع که براستی می توانیم آنها را پتانسیلهای واقعی جوامع محسوب کنیم، در بطن جامعه به حداقل رساند.

زمانی ابراز داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه شهر یاسوج با داشتن جاذبه های کم نظیر طبیعی و گردشگری و نیز نیروی انسانی جوان و کارآمد خواستگاه پتانسیلهای بالقوه فراوانی است که می بایست با تلاش و برنامه ریزی مدون آنها را بالفعل کرد.

وی افزود: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یاسوج با رویکرد اولویت بخشی به بسترهای فرهنگی مرکز استان، همواره دغدغه پاسخگویی به اینگونه نیازها را داشته و خواهد داشت ولی تحقق این مهم مستلزم حمایت هرچه بیشتر مسوولان استانی از یک سو و همراهی اقشار مختلف مردم از سوی دیگر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سلیمانی گفت:

  در هفته گذشته موردی را در یاسوج پایتخت طبیعت دیدم که در شان مرکز استان نیست .متاسفانه شهر پرشده از سگ های ولگرد که خطرناک هک هستند متاسفانه شهرداری هم هیج کاری انجام نمیده کاش خانم زمانی به جای این مطلب تکراری این موضوع را پیگیری میکرد. تشکر

 • هم کلاسی گفت:

  خانم زمانی برای همیشه ابروی خانم ها را بردی خواهر من با رای دادنت به ریس شورا

 • سهام گفت:

  من دو ماه میام شورا و میرم برای یه مهر همش میگن ریس شورا نیست اونوقت تو ادعای فرهنگی میکنی . لعنت بر من

 • بلا گفت:

  حیف اون رایی که بهت دادم کنار پایدار و علیپور و اردشیری می ایستادی و با اون رایت ابروی ما را نمیبردب خلایق هرچه لایق

 • لاله گفت:

  خانم زمانی اگه واقعا صاحب نظری چرا یکبار کارشناسان فرهنگی را به صحن شورا دعوت نمیکنی مگه وظیفه شورا سیاستگزاری فرهنگی نیست پس شعار نده

 • شهروند گفت:

  اره جون خودت رفتی بازوی راست ریس شورای اصول گرا شدی ابرومون را بردی

 • محمدی گفت:

  بسا یه کاری کردی ،غیر ه خود ،بروبابا

پربازديد