تاریخ درج خبر : 1391/03/12
کد خبر : ۴۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

زیرساخت‌های فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد متحول می‌شوند

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس گفت: کارهای خوبی عرصه فرهنگی استان شده ولی برای رسیدن به نقطه مطلوب باید زیرساخت‌های این بخش را متحول کنیم.

غلام‌محمد زارعی با بیان این‌که با وجود هنر اصیل اسلامی و هنرمندان متعهد می‌توان بخش فرهنگی را در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد متحول کرد، بیان داشت: هنر به تنهایی می‌تواند بسیاری از ظرفیت‌های ناشناخته را نمایان سازد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد ذاتا استان هنرخیزی است و هنر در کار و زندگی و تار پود مردم این استان نهفته است که یک هنرمند خوش سلیقه می‌تواند با دید هنری وسیع خود این ظرفیت‌ها را به خوبی در قالب هنر به تصویر بکشاند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس این استان را سرشار از استعدادهای ناب هنری دانست و گفت: یکی دیگر از مزایای هنرمندان استان ما متعهد بودن این قشر بوده چرا که در دیاری زیسته‌اند که پدران و مادران آن‌ها در خداپرستی و نوع دوستی و ولایتمداری سرآمد روزگار بوده‌اند.

وی تصریح کرد: با این حال باید با همکاری و همفکری سایر دوستان نماینده این استان و همچنین مسئولان دستگاه‌های فرهنگی به فکر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی باشیم و امروزه هر جا که قدم می‌گذاریم هنرمندان و دست‌اندرکاران این حوزه بر این موضوع تاکید داشته و خواهان توسعه آن هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برای حرکت به سمت توسعه زیرساخت‌های فرهنگی استان باید اولویت‌ها را در نظر گرفت، تصریح کرد: برخی از رشته‌های هنری در این استان به عنوان نمونه تئاتر ظرفیت بالایی برای درخشش در سطوح مختلف کشوری و بین‌المللی را دارند که لازم است با توجه بیشتر به این اولویت‌ها در مسیر توسعه و تعالی جایگاه هنر در استان حرکت کنیم.

وی از طرح‌ریزی برنامه‌ای مدون برای ارتباط با هنرمندان در این استان خبر داد و گفت: برای این موضوع برنامه‌ریزی خواهیم کرد و از مشاوره اهل فن برای پی بردن به مشکلات این بخش و حرکت به سوی رفع آن‌ها در چارچوب زمان‌بندی مشخص استفاده بهینه خواهیم کرد.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد