تاریخ درج خبر : 1393/12/04
کد خبر : ۴۵۶۶۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

لگین راک؛ تکه‌ای از بهشت/ تصاویر

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: منطقه گردشگری لگین راک در فاصله شش کیلومتری از دهستان راک و ۱۸ کیلومتری از شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه واقع شده است.

۱۳۳۰۹

سید حمید موسوی اصل افزود: لگین راک منطقه‌ای زیبا در دل شهرستان گرمسیری کهگیلویه منطقه‌ای برای گردشگران و مسافران است.

وی اظهارکرد: نام این منطقه لگین است و برخی نیز بهش نگین می‌ گویند و بسیار هم با واقعیت نزدیک است اما مهم نیست مهم اینست که گویی تکه‌ای از بهشت را به امانت آوردند و در میان انبوهی از تپه‌ها و کوه‌ها قرار دادند.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این طبیعت خدادادی با درختان بید که چتر سایه بر کناره‌هـای آب گسترانده و تپه‌های اطراف که عموما پوشیده از درختچه‌های بادام پرشکوفه است قابی را ترسیم کرده که در دو فصل بهار و تابستان هرگاه از آن‌جا گذر کنی جز سبزه چیزی چشمان شما را میهمان نمی‌کند.

موسوی اصل با بیان اینکه این منطقه آماده میهمان نوازی از مسافران و گردشگران است، تصریح کرد: دلت می‌خواهد بقیه راه را با عجله طی کنی تا نسیم دلنوازش سیمای خسته‌ات را نوازشی دهد. وقتی به سرچشمه می‌رسی تمایل داری جرعه‌ای آب بنوشی غافل از اینکه در دم اول سنگ ریزه‌های کف چشمه دیدگانت را می‌دزدند و در نگاه اول با نگین برابری می‌کند و آنجا با خود می گویی به واقع نام اینجا نگین است.

وی با اشاره به اینکه به غیر از طبیعت زیبایش دیدن آثار تاریخی و قدیمی شش آسیاب آبی بجا مانده خود قصه دیگریست، اضافه کرد: این آسیاب‌ها که امروزه چرخشان نمی‌چرخد، اگر چه برای ما که با لطف تکنولوژی نان را در بسته‌بندی می‌خریم نوستالژی خاطره‌انگیز نیست اما قدیمی‌ها هر زمان نگاهشان به این آسیاب‌ها می‌افتد از شبها در نوبت خوابیدن برای آرد کردن کمی گندم مثنوی‌ها خاطره دارند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پایتخت طبیعت گفت:

    درود بر کارشناس خوب و فهیم اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان جناب آقای موسوی اصل نهایت استفاده را بردیم از معرفی و کارشناسی جنابعالی در معرفی جاذبه های دیدنی و گردشی استان

  • آریا گفت:

    حداقل عکس با کیفیت میگرفتی؟؟دهدشت فقط طبیعت خوبی داره اونم۵ماه

  • صادق گفت:

    ادر مجموع ۱۵ درخت نمیشه آخ و بخت ما و این گردشگری

پربازديد