تاریخ درج خبر : 1393/12/05
کد خبر : ۴۵۷۳۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد معاون فرماندار از وضعیت اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه

معاون فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان هشت ماه بدون سرپرست رها شده است، گفت: سیطره سیاست بر فرهنگ مانع از انتخاب مسئول این اداره شده است.

مرتضی جلال‌منش در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در دفتر امام جمعه دهدشت برگزار شد با بیان اینکه تاکنون هیچ کاری در راستای اعتلای فرهنگ در این شهرستان صورت نگرفته است، اظهار کرد: وقتی اداره ارشاد اسلامی به عنوان متولی کار فرهنگی هشت ماه بدون مدیر به حال خود رها شده است چه انتظاری از ارائه کار فرهنگی می‌توان داشت؟

۲۲۳۳۲۰

وی معاون اداره فرهنگ و اسلامی شهرستان را فاقد اختیار در انجام امورات دانست و گفت: چون متولی فرهنگ و ارشاد بلا تصدی و به حال خود رها شده است کسی نمی‌تواند جلوی فعالیت غیرمجاز در حوزه هنری یا دیگر مسائل را بگیرد چون مدیری در این حوزه وجود ندارد که مسئولیت در اختیار داشته باشد.

جلال‌منش خطاب به مسئولان ذیربط، تشریح کرد: مسائل حاشیه‌ای را وارد فرهنگ نکنید چراکه این شهرستان به اندازه کافی از این ناحیه متضرر شده است و به مرحله بحران هویت رسیدیم.

وی با بیان اینکه نگاهی به سی و اندی سال گذشته گذر سه مرحله و شکاف بین نسلی در شهرستان را گواهی می‌دهد، تصریح کرد: دوست داریم زندگی خوبی داشته باشیم و فرزندان ما در آینده در جامعه سالم زندگی کنند.

این مسئول، تصمیم‌گیری در دل جلسات شورای فرهنگ عمومی را کمک به ارتقای فرهنگ و بهبود وضعیت جامعه خواند و تصریح کرد: می‌طلبد جلسات این شورا به سمت و سوی کارشناسی و کاربردی هدایت شود.

جلال‌منش، آمار بالای خودکشی را نگران‌کننده خواند و گفت: اگر بتوانیم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم در پناه دینی که همه راه‌های زندگی را برای انسان به درستی ترسیم کرده است این مشکلات به وجود نمی‌آیند.

وی پرداختن به حواشی را عامل اساسی ضعف فرهنگ و بن‌بست در شهرستان عنوان و تصریح کرد: در جامعه سالم قبل از اینکه حاشیه را وارد فرهنگ کنند کار می‌کنند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد