تاریخ درج خبر : 1393/12/05
کد خبر : ۴۵۷۳۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

آبشار طوف خمیه کجاست؟

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبشار طوف خیمه سوق از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

الماس قبادی افزود: این آبشار زیبا در نزدیکی روستای بی بی زلیخا در ۱۰ کیلومتری شهر سوق و در مسیر لنده به دهدشت واقع است.

۱۳۳۴۰

وی اظهارکرد: از مسیر روستای بی بی زلیخا و طوف خیمه پس از حدود ۳۰دقیقه کوهپیمایی به پای آبشار می رسید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ارتفاع این آبشار نزدیک به ۵۰متر است که اطراف آن را درختان بلوط و کنار و گیاهان دارویی احاطه کرده اند.

قبادی تصریح کرد: جریان آب در این آبشار به نحوی مسحور کننده و از دیواره ای بلند، باشکوه و هیبت بسیار به پایین سرازیر می شود.

وی ادامه داد: یک افسانه کهن محلی حاکی از آنست که ریزش آب از این ارتفاع برای اهالی این سرزمین هیبت و عظمت به ارمغان آورده و دشمنان این دیار را از دستیابی به این مرز و بوم کهن پرهیز می داده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از دیگر مکان های دیدنی و توریستی شهر سوق، حوالی سد مارون واقع در ۱۰ کیلومتری شهر سوق است که در فصل بهار دارای جاذبه های خاصی است.

قبادی عنوان کرد:‌ کوه دژکوه نیز یکی دیگر از مکان های گردشگری شهر سوق است که فاصله آن تا شهر سوق ۱۵ کیلومتر است.

وی اظهارکرد: این کوه از نمای مختلف، شکل های متفاوتی داشته و پوشیده از درختان و درختچه های زیادی از جمله بلوط و کنار است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دامنه های این کوه دارای چشمه و آبشارهای همیشه جاری و مناطقی سرسبز و بکر است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد