تاریخ درج خبر : 1391/08/10
کد خبر : ۴۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نگاه مردم و مسئولان باید نسبت به تئاتر تغییر کند

سایت استان: مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد جایگاه هنر تئاتر در کشور و نوع نگاه و نگرش به هنر نمایش در بین مردم و مسئولان کشور را نیازمند تغییر و بازنگری اساسی دانست.
قادر آشنا  اظهار کرد: جشنواره منطقه‌ای تئاتر و برگزاری آن در استان‌ها فضایی را برای هنرمندان استان‌ها به وجود می‌آورد که از فضای کلی تئاتر کشور در سایر استان‌ها و کل کشور مطلع شوند.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد برگزاری جشنواره‌ها را یک کارگاه آموزشی و پژوهشی برای هنرمندان تئاتر ذکر کرد و گفت: جشنواره‌های منطقه‌ای تئاتر آینه‌ای است که هنرمندان می‌توانند خود را در آن‌ها ببینند و نقاط ضعف و قوت خود را بسنجند.

آشنا ضمن تشکر از مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد به جهت برگزاری این جشنواره منطقه‌ای تئاتر تصریح کرد: مدیرانی که اقدام به پذیرفتن میزبانی جشنواره‌های منطقه‌ای تئاتر کرده‌اند توجه ویژه‌ای به رشد و بالندگی تئاتر کرده‌اند که باید قدردان آن‌ها باشیم.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد از مواردی که باعث رشد و شکوفایی تئاتر هر استان شود را آوردن جشنواره‌های متعدد فرهنگی هنری در هر استان دانست و افزود: امکان دیدن تئاتر سایر استان‌ها برای یک استان میسر نیست اما وقتی هنرمندان شش استان که از بهترین‌های آن استان‌ها هستند مثلا در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا کنند این فرصت را برای هنرمندان این استان به وجود می‌آورند تا از این جشنواره‌ها بهره‌برداری بسیار خوبی کنند.

آشنا افزود: از طرفی این جشنواره به شناخت توانمندی‌های استان کهگیلویه و بویراحمد کمک فراوانی می‌کند و از طرف دیگر جشنواره منطقه‌ای محل رقابتی برای جشنواره بین‌المللی فجر خواهد بود.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی کشور با اعلام اینکه این جشنواره از جایگاه بسیار مناسب و مهمی برخوردار است، گفت: خوشبختانه سطح تئاتر استان‌ها امسال روند صعودی به لحاظ کمیت و کیفیت داشته و تئاتر وضعیت رضایت بخشی پیدا کرده است.

آشنا اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد حضور هنرمندان متعدد استان‌ها در جشنواره بین‌المللی فجر و سایر جشنواره‌های معتبر جهانی باشیم.

آشنا با اشاره به اینکه 50 درصد از امکانات و ظرفیت‌های مرکز هنرهای نمایشی مختص استان‌ها است، گفت: همه اقشار جامعه و علاقه‌مندان به این هنر باید بتوانند از این امکانات و قابلیت‌های موجود استفاده کنند.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاه هنر تئاتر در کشور و نوع نگاه و نگرش به هنر نمایش در بین مردم و مسئولان کشور را نیازمند تغییر و بازنگری اساسی دانست.

آشنا تغییر نگاه به هنر تئاتر کشور از جمله در بخش‌های حمایتی و مالی را موجب ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های مرتبط با هنرهای نمایشی کشور عنوان کرد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد