تاریخ درج خبر : 1393/12/06
کد خبر : ۴۵۷۹۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد ۶۰درصدی وصول درآمدهای عمومی در استان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درآمدهای عمومی وصول شده طی یازده ماهه سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مشابه سال قبل به میزان ۶۰ درصد رشد داشته است.

ابراهیم کشاورز  گفت: از مجموع درآمد مصوب سال نود و سه، ۷۸ درصد سهم مالیات و ۲۲ درصد نیز از طریق سایر درآمدها بوده و علاوه بر آن ۳ دستگاه اجرایی نیز در حوزه درآمدهای اختصاصی ملزم به تأمین درآمد مصوب بوده‌اند که با تلاش دستگاه‌های متولی و تعامل و رضایت مردم و همه بخش‌ها و فعالان اقتصادی استان تا اسفندماه میزان قابل توجهی از درآمد مصوب سال وصول شده و بدین جهت جزء استان‌های برتر هستیم، اما در عین حال درآمدهای استان پاسخ‌گوی هزینه‌های استان نیست.
وی افزود: درآمد مصوب ۹۳ نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد داشته و درآمدهای عمومی وصول شده طی یازده ماهه سال جاری نیز نسبت به مشابه سال قبل به میزان ۶۰ درصد رشد داشته است.
کشاورز با اشاره به نقش مهم مالیات در تأمین درآمدهای استانی، گفت: بیشترین سهم درآمدی استان مربوط به مقوله مالیات و در بحث مالیات نیز بیشترین وصولی مربوط به مالیات شرکت‌ها و مالیات حقوق بخش عمومی است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت دستگاه‌های اجرایی در وصول درآمدهای استانی، تصریح کرد: اداره‌کل امور مالیاتی، محیط زیست، ثبت اسناد و املاک، پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و ثبت احوال بهترین عملکرد را در میان دستگاه‌ها از حیث وصول درآمدهای مصوب سال تاکنون داشته اند و انتظار می رود سایر دستگاه‌های اجرایی نیز تا پایان سال نسبت به وصول درآمد مصوب خود اقدام کنند.
کشاورز خاطرنشان کرد: سهم درآمدهای عمومی از جمله مالیات در بودجه عمومی سال ۹۳ کشور در حدود ۴۷/۵ درصد بوده که بناست این میزان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری و نیز کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی به حدود ۷۰ درصد در بودجه عمومی سال۹۴ کل کشور افزایش یابد و این نوید بخش رهایی از اقتصاد تک محصولی و تأمین منابع عمومی، ارائه خدمات و برقراری عدالت اجتماعی از طریق درآمدهای عمومی از جمله مالیات است.
وی با اشاره به پائین بودن ظرف درآمدهای استان نسبت به سایر استان‌ها بر ضرورت توجه و توسعه دانش و فرهنگ مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد و افزود:در کشورهای توسعه یافته بیش از ۹۰ درصد درآمدها از طریق مالیات است در حالی که با بررسی به عمل آمده در یک فاصله زمانی ۱۰ ساله، میانگین مالیات در کشور کمتر از ۴۰ درصد بوده است و این نکته موید ضرورت توسعه دانش مالیاتی و تغییر سیاستهای مالیاتی است.
کشاورز تصریح کرد: قطار اقتصاد و توسعه استان باید روی ریل مالیات حرکت کند و در این راستا نیازمند بازنگری و اصلاح رویه‌های مالیاتی و توسعه فرهنگ پرداخت مالیات هستیم تا مودیان مالیاتی با پرداخت به موقع مالیات و دولت نیز با وصول درآمدهای مالیاتی بتواند برنامه های اقتصادی خود را اجرا و عملیاتی نماید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد