تاریخ درج خبر : 1393/12/07
کد خبر : ۴۵۸۰۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آبشار بهرام بیگی کجا واقع شده است؟

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبشار «بهرام بیگی» در ۵۰ کیلومتری غرب مرکز شهرستان دنا قرار گرفته است.

الماس قبادی افزود: آبشار «بهرام بیگی» از ارتفاعات با ارتفاعی حدود ۳۵ متر با آب بسیار خنک و گوارا به سمت دره‌های پر پیچ و خم که پوشیده از درختان چنار و گردو با قدمت چند صد ساله و پوشش گیاهی متنوع در دامنه آن آبشار زیبا به سمت دشت‌های پایین دست سرازیر می شود.

۱۳۳۵۹

وی اظهارکرد: ساکنان روستای بهرام بیگی از آب آن برای مصارف آشامیدنی و برنج کاری و غیره استفاده می کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برای رفاه حال مسافران امکانات لازم را در محل آبشار احداث کرده است.

قبادی تصریح کرد: آبشار بهرام بیگی در روستای دلی بهرام بیگی(سمندی) از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا است که در ۵۰ کیلومتری شمال غرب سی‌سخت و ۷۰ کیلومتری یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد .

وی با بیان اینکه ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۵۵۰متر است، ادامه داد: آب و هوای روستای دلی بهرام بیگی در فصول بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در زمستان سرد است .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد روستای دلی بهرام بیگی از دیرباز ییلاق عشایر بویراحمدی بوده است و براساس برخی منابع محلی، یکی از کانون‌های پرورش اسب‌های خوانین عشایری به شمار می‌رفته است.

قبادی عنوان کرد: مردم روستای دلی بهرام بیگی به زبان لری سخن می‌گویند، مسلمان و پیرو مذهبی شیعه جعفری هستند.

وی اضافه کرد: از مهم‌ترین صنایع دستی این روستا که به دست هنرمندانه زنان و دختران تولید می‌شود می‌توان به قالی، قالیچه، گبه، گلیم و خورجین اشاره کرد. همچنین عسل، گردو، خشکبار، صنایع دستی و انواع فرآورده‌های لبنی مانند کشک، کره و روغن حیوانی، سوغات روستای دلی بهرام بیگی به شمار می‌روند .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آبشار زیبای بهرام بیگی در ناحیه جنوبی رشته کوه دنا، در حد فاصل روستاهای پاتاوه و لوداب واقع شده است .

قبادی اظهارکرد: تفرجگاه پیرامونی آبشار بهرام بیگی در ایام مختلف سال نظر گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می‌کند.

۱۳۳۶۰

وی گفت: آبشار بهرام بیگی، در یک کیلومتری روستا قرار دارد و در پایین این آبشار حوضچه ای کوچک پدید آمده که در اطراف آن مکان مناسبی برای نشستن مهیاست. گیاهان دارویی در دامنه کوه های منطقه به وفور یافت می شوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: دسترسی به آبشار بهرام بیگی استان کهگیلویه و بویراحمد – یاسوج – جاده ی یاسوج به اصفهان – شهر پاتاوه- در سمت غرب جاده وارد جاده ی پاتاوه به مارگون می شویم.

قبادی اضافه کرد: آبشار بهرام بیگی در کیلومتر ۱۵ این جاده, در کنار جاده قرار گرفته است و از درون جاده کاملا قابل رویت است. تمام مسیر آسفالت است و با هر نوع ماشینی می توان بدان جا رسید. بعد از پارک خودرو می توان با یک ربع پیاده روی به زیر آبشار رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فلو گفت:

  میگم این آبشار ، آب داره ؟ اگه آب نداشت میتوان به جای آب کارمندان گردشگری را یکی یکی از بالا به پایین پرت کرد تا اینقدر شعار مفت ندهند .

 • شهروند گفت:

  میراث فرهنگی فقط شده شعار شعار شعار

 • پاتاوه گفت:

  متاسفانه حمایت جدی ازاین ابشارنمی شود فرهنگ سازی هم نمی شود مسولان ومتولیان استان وسازمان گردشگری هم بی عنایت وتوجه است زیرساخت لازم برای توسعه ابشاربرداشته نشده است تبلیغات موثروکارامدبرای معرفی این ابشارجهت جذب گردشگرصورت نگرفته است.همت وتلاش وهمراهی دلسوزانه مسولان واحادمردم استان کمک کننده است.درضمن دقت سازمان خیلی بالاست واین نشان ازاحساس مسولیت است بهرام بیگی ازتوابع پاتاوه است.دراینترنت ومنابع چاپی به کرات ازان یادشده است.کتابخانه ملی ایران هم ازان نام برده است.باسپاس

 • صادق گفت:

  آقای معاون دلی بهرام بیگی و به تبع آن آبشار دلی بهرام بیگی جز بخش پاتاوه شهرستان دنا هست نه بخش مرکزی شهرستان دنا . جناب معاون شما که با جغرافیای محل خدمتت آشنا نیستی چگونه میخواهی گردشگری را رونق بدی؟

 • ناشناس گفت:

  از توابع بخش پاتاوه مهندس قبادی عزیز

پربازديد