تاریخ درج خبر : 1393/12/08
کد خبر : ۴۵۸۹۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جلسه اداری که در بهون برگزار شد/ تصاویر

دومین جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان کهگیلویه پنج شنبه، با ابتکار مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه، در بهونی(سیاه چادر عشایری) برپا شده در کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت برگزار شد.

DSCN3291-Copy

در ابتدای این جلسه که سید کرامت‌اله کریمی زاده؛ فرماندار کهگیلویه و بخشداران تابعه حضور داشتند، سیاوش زمان مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و دبیر ستاد اجرائی خدمات سفر ، ضمن اشاره به معماری بافت تاریخی دهدشت که متعلق به دوره صفویه می باشد گفت: وسعت این بافت ۴۵ هکتار بوده است که در سال ۱۳۶۴ در فهرست آثار تاریخی ایران ثبت ملی شده است. وی ادامه داد که : باتوجه به اینکه این بافت در مسیر پایتخت صفویه و بنادر جنوبی قرار گرفته بود از نظر اقتصادی در زمره شهرهای چون اصفهان و شیراز محسوب می شد.

جلوگیری از ورود احشام به محوطه بافت تاریخی

سیاوش زمان، ورود احشام به محوطه بافت را از مهمترین مشکلات این بافت تاریخی دانست و از شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست در این زمینه همکاری های لازم را بعمل آورد.

DSCN3293-Copy
دبیر ستاد خدمات سفر کهگیلویه، ضمن اشاره به تشکیل ۹ کمیته کاری در اولین جلسه ستاد گفت: ماموریت اصلی ستاد این است که با مدیریت کارآمد و هم پیوند و با مشارکت یکایک ارگان های مرتبط و غیر مرتبط و با ترسیم برنامه های نظام مند و هدفمند، بستر لازم را برای سفرهای ایمن و استاندارد فراهم سازد.

فعال سازی ستاد تنظیم بازار

وی از دستگاه های مرتبط با بازار خواست که نظارت بر نرخ خدمات ارائه شده به گردشگران و جلوگیری از افزایش قیمت ها و فعال سازی ستاد تنظیم بازار را در سرلوحه برنامه های آتی خود قرار بدهند.

از برپایی سفره عید در  بافت تاریخی تا کلید زنی مستند بلاد شاپور

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه ؛ برپایی سفره عید نوروز با شعار نوروز و امید در کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت و مراسم کلید زنی مستند ملی بلاد شاپور با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی از مدیران استانی در ۱۴ اسفند را از مهمترین برنامه های پیش روی این نمایندگی در شهرستان عنوان کرد.
زمان با اشاره به مصوبات جلسه قبل یادآوری کرد: دستگاه های ذیربط باید تا ۱۵ اسفند نسبت به ترمیم حفاری های موجود اقدام کنند و تا ۲۰ فروردین سال آینده اجازه هیچ گونه حفاری داده نخواهد شد.
این مسئول، اجرای مانور برای آمادگی هر چه بیشتر، برپائی غرفه صنایع دستی و محصولات بومی، محلی به مدت ۲۰ شبانه روز در ورودی های شهر و راه اندازی ستادهای استقبال و اطلاع رسانی از مسافران نوروزی در بخش های مختلف را از مهمترین برنامه های ستاد توسعه سفر شهرستان عنوان کرد.

پای صحبت بخشداران شهرستان کهگیلویه

در بخش دیگری از این جلسه، دادی نژاد بخشدار دیشموک، ضمن اشاره به جاذبه های گردشگری، زیارتی و سیاحتی و گونه های گیاهی کمیاب در منطقه دیشموک، توزیع یکنواخت امکانات را در بخش های مختلف به عنوان انتظارش از مسئولین ستاد مطرح کرد.
رزمجو بخشدار سوق نیز خواستار رسیدگی ویژه به بهسازی جاده نگین راک و استقرار امکانات بهداشتی اولیه در منطقه قرق بلوط بنگال شد. وی گفت: به علت نبودن جاده امکان آب رسانی به منطقه گردشگری دژکوه فراهم نیست و از مسئولین مرتبط درخواست کرد جهت بهسازی این مسیر ۴ کیلومتری اقدامات لازم را بعمل آوردند.
غلامی بخشدار چاروسا نیز طی سخنان کوتاهی، کمبود آب و بحث امنیت را برای میزبانی از مسافران نوروزی مطرح کرد.
در ادامه این جلسه سید کرامت اله کریمی زاده، فرماندار کهگیلویه گفت: خوشحالیم که در یک فضای معطوف به نشاط و بالندگی و معطوف به دولایه تاریخ ایرانی و اسلامی و در نمادی خاص به نام بافت تاریخی، این نشست را جهت بهتر شدن استقبال از مسافران نوروزی برگزار می کنیم.

باز هم عدم حضور شهردار دهدشت در یک جلسه مرتبط با شهر!

فرماندار کهگیلویه با اشاره به گلایه دبیر ستاد سفر از عدم حضور شهردار دهدشت در جلسات این ستاد گفت : در پایان اسفندماه عملکرد ۶ ماهه مدیران مورد بررسی قرار می گیرد و یکی از مکانیزم های مورد بررسی نیز حضور مدیران در شوراهای اداری و مکانیزم های ساختار اداری هم از نظر به موقع بودن و هم خود بودن یا دیگری بودن است.

DSCN3304-Copy
کریمی سفر را همزاد ورود انسان به طبیعت دانست و ادامه داد: انسان ذاتاً در سفر می تواند آگاهی های متکثر بر اثر قلمروهای جغرافیایی متفاوت جمع کند و برای حل مشکلات منطقه خودش استفاده کند.

نگاه تعاملی بین ادارات

رئیس ستاد خدمات سفر کهگیلویه گفت: خدمات سفر یعنی آرامش و دادن اطمینان به تمام کسانی که وارد شهرستان می شوند. باید مهمان نوازی مردم نشان داده شود. وی ادامه داد: و باید روی این مسأله تکیه کنیم که سال آینده ضمن نگاه به پتانسیل های گردشگری، به پتانسیل های اقتصادی گردشگری نیز برای حل مشکلات شهرستان توجه داشته باشیم.
کریمی ضمن اشاره به هماهنگی مدیران برای خدمات رسانی به مردم گفت: نگاه تعاملی باید از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین بین ادارات وجود داشته باشد.
فرماندار کهگیلویه ، ضمن تقدیر از عملکرد اتاق اصناف در تنظیم بازار در روزهای اخیر، خطاب به همه مسئولین گفت : از لابی گری و نفوذ که سب خدشه دار شدن می شود پرهیز کنید.
در پایان این جلسه از سیاوش زمان؛ مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه جهت برگزاری همایش پیاده روی خانواده برنامه صبح و نشاط و تقدیر از هیئت های مذهبی، و از تقوی مسئول امور عشایر شهرستان جهت برگزاری جشن عشایر در دهه فجر و همایش پیاده روی خانواده برنامه صبح و نشاط، توسط فرماندار کهگیلویه تقدیر به عمل آمد.

گزارش و عکس: صادق دوپیکر- خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد