تاریخ درج خبر : 1393/12/09
کد خبر : ۴۵۹۰۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری کارگاه آموزشی خاطره‌نویسی تاریخ‌شفاهی به همت حوزه‌هنری

واحد ادبیات و مطالعات پایداری حوزه هنری یک دوره آموزشی اصول خاطره نویسی تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور محمد قاسمی رئیس دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری برگزار کرد.

IMG_9599

این کارگاه با استقبال خوب علاقه مندان به این حوزه و در سالن اجتماعات دانشگاه علمی و کاربردی هلال احمر استان برگزار شد .
علی هوشمند رئیس حوزه هنری استان به برنامه های حوزه در اهتمام به مقوله آموزش اشاره کرد و گفت: از اهم برنامه های حوزه هنری توجه به مقوله آموزش جوانان می باشد
وی هم چنین خاطرات رزمندگان دفاع مقدس را یک میراث جاودانه خواند و یکی از رسالت های اصلی حوزه هنری را حفظ و انتقال مفاهیم و خاطرات دفاع مقدس به نسل های جدید دانست .
در حاشیه این کارگاه آموزشی خانم میترا رفیعی مدیر واحد مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ایجاد بستری جهت اشنایی و آموزش نیروهای جوان و علاقه مند به حوزه دفاع مقدس عنوان کرد .
وی گفت:حوزه هنری بنا دارد در سال آینده نشست ها و کارگاه های بیشتری در زمینه ادبیات دفاع مقدس برگزار نماید .
خانم رفیعی هم چنین سطح کیفی این کارگاه را خوب ارزیابی کرد و اهم موضوعات و مباحث مطروحه در این دوره آموزشی را فنون مصاحبه و گردآوری خاطرات،تفاوت خاطره نویسی تاریخ شفاهی و داستان و خاطره ،ملاحظات در مصاحبه،تدوین خاطرات و باید ها و نباید های خاطره نویسی تاریخ شفاهی عنوان کرد .
مدیر واحد مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری استان در پایان به کتاب های در حال چاپ حوزه هنری در عرصه خاطرات دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در سال آینده سه کتاب فتاح، مقاومت خندقیان و این جمعه تعطیل نیست به چاپ و تولید خواهد رسید .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد