تاریخ درج خبر : 1393/12/09
کد خبر : ۴۵۹۰۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

«حمل‌ونقل عمومی و ارتباط آن با قتل دختر دانش‌آموز»

سایت استان: سیدولی موسوی*

حادثه غم انگیز قتل دختری نوجوان در یاسوج دل همه انسانها را جریحه دار کرد و در استانی که صد درصد شیعه ومعتقد به ارزشهای انسانی والهی هستند وقوع این حادثه غم انگیز نیز تعجب آور وغیر قابل باور است.امروز دستگاههای امنیتی وقضایی هم به واسطه وظایف ورسالت ذاتی خویش مبنی بر برخورد با مجرمان ومتخلفان به حقوق مردم وقانون شکنان وهم به واسطه جریحه دار شدن افکار عمومی با ید با بسیج همه امکانات وتجهیزات وبهره گیری از همه ظرفیتها در اسرع زمان مجرمان را شناسایی وبه سزای اعمال ناشایست وقبیح خویش برسانند.
البته این حادثه تلنگری به مسئولان در زمینه گسترش حمل نقل عمومی ونظارت بیشتر بر این سرویسهایی است که به مردم خدمات ارائه می دهند.این حادثه غم انگیز که دل هر انسانی را آزار می دهد باید احساس مسئولیت متولیان امور را نه دوچندان بلکه صد چندان کند تا مردم احساس امنیت بیشتری نمایند
البته به نظر میرسد برای حمل نقل عمومی در شهر یاسوج وحاشیه شهری یاسوج باید فکری اساسی کرد وچاره ای بهتر اندیشید.
فرهنگسازی در زمینه استفاده از تاکسی ها فقط در درون محدوده شهری و برخورد جدی با ماشین های شخصی که اقدام به جابجایی مسافر در درون شهر می کنند که هیچگونه مجوز وکد شناسایی ندارند باید مد نظر مسئولان قرار بگیرد.
استفاده ازاتوبوس ومینی بوس در نقاط پرتردد شهر و روستاهای حاشیه ای شهر یاسوج وپیش بینی تاکسی در روستاهای حاشیه ای تحت نظارت تاکسی رانی با ایستگاههای مشخص نیز از دیگر راهکارهای مشخص برای جابه جایی مردم به وسیله حمل نقل عمومی است.
لزوم مشخص شدن جایگاه تاکسی ها و دیگر وسایل نقلیه عمومی با دوربین مدار بسته نیز بسیار مهم وضروری به نظر می رسد تا بستر ساز اعتماد مردم به وسایل حمل نقل عمومی باشد.
امروز دیگرزمان آن فرا رسیده است که مسئولان هوشمندانه تر از هر زمان دیگری عمل کنند ونگذارند اعتماد و احساس امنیت مردم خدشه دار شود . پیشگیری از آسیبها در جامعه یک ضرورت است وعلاج واقعه را قبل از قوع باید کرد. در استان کهگیلویه وبویراحمد که یک استان عشیره ای وقبیله ای است این حوادث می تواند بستر ساز مسائلی باشد که توسعه استان را به عقب بیندازد وبه عقب ماندگی تاریخی این دیار سرسبز وچهار فصل بیش از گذشته بیفزاید.
لازمه توسعه پایداردر ابعاد گوناگون وسرمایه گذاری در این استان نیازمند احساس امنیت است . امروزه مقوله امنیت که از دغدغه های اصلی دولتها در جوامع بشری محسوب می شود از مهمترین عوامل پیشرفت به شمار می اید.
این حادثه غم انگیز باعث شد تا خانواده ها بیش از گذشته به رفت وآمد فرزندان خویش حساس باشند ونسبت به سرویسهای حمل نقل حس بی اعتمادی کنند که لازم است متولیان حمل نقل عمومی با نگاهی نو به این صنعت بستر ساز اعتماد عمومی وتوسعه این دیار پرگهر باشند.
افکار عمومی در این حادثه چشم به مسئولان امنیتی وقضایی دوخته اند ولحظه به لحظه در انتظار دستگیری مجرمان این حادثه زشت وقبیح هستند که بر مدار قانون به سزای اعمال خویش برسند البته لازم است مردم نیز صبور باشند تا دستگاههای مسئول در این زمینه اظهار نظر قطعی کنند واز هرگونه شایعه پراکنی پرهیز کنند.

* مدیرمسئول نشریه نسیم دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد