تاریخ درج خبر : 1393/12/09
کد خبر : ۴۵۹۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تولید و ذخیره مرغ منجمد در استان به اندازه کافی است/ مرغ ۵۸۰۰ تومانی در استان توزیع می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از ذخیره کافی مرغ منجمد برای تأمین نیاز این استان تا پایان فروردین ماه و تزریق آن‌ها به بازار برای جبران التهاب وارد شده در قیمت مرغ خبر داد.

gohargani

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشباع بازار مرغ در کشور موجب شد تا سیاست‌گذاری‌های مرکزی به این سمت برود که سقف جوجه‌ریزی را در استان‌هایی که به اندازه نیاز خود تولید دارند، محدود و مشخص شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان نیز مشمول این سیاست‌گذاری‌ها شده بود، افزود:‌ در حال حاضر ما به لحاظ تولید گوشت مرغ، جوجه‌ریزی و تأمین نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها هیچ مشکلی نداریم ولی نوسانات قیمتی در قیمت گوشت گرم مرغ به علت تبعیت از بازار کلان‌شهرها دارد.

وی رشد قیمت‌ها را تابع بازار شهرهای بزرگ دانست و گفت:‌ در این استان با وجود تولید معمول مرغ در مرغداری‌ها، کشتار روز و توزیع مرغ منجمد به علت اثر‌پذیری از بازارهای بزرگ‌تر، قیمت مرغ رشد کرده که به هیچ عنوان بر اساس مصوبه جهاد کشاورزی یا صنعت و معدن نبوده است.

گوهرگانی، ‌توزیع مرغ منجمد با قیمت پنج هزار و ۵۰۰ تومان و تحویل آن به عاملین توزیع مرغ در بازار را برنامه این سازمان در وضعیت کنونی دانست.

وی یادآور شد: ‌مرغ منجمد با کیفیت هر روز از سوی شرکت پشتیبانی امور دام این سازمان، به بازار عرضه می‌شود ولی برای این شرایط خاص، ۲۰۰ تن دیگر به منظور کنترل بازار و جلوگیری از رشد قیمت‌ها روانه بازار می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نگرانی مردم کاملا به جا و به حق است ولی نوسانات قیمت مرغ گرم به عهده جهاد کشاورزی نیست و دستگاه‌های نظارتی باید اجازه افزایش غیرقاننی مرغ را به عاملین و فروشندگان ندهند چرا که هم تولید مرغ به اندازه کافی در این استان وجود دارد و هم مرغ منجمد با ذخیره مناسب و قیمت پنج‌هزار و ۸۰۰ تومان وارد بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه، ذائقه مردم بیشتر به سمت مصرف کشتار روز و مرغ گرم بوده، از مردم و شهروندان خواست تا برای عبور از شرایط موجود و کنترل نوسانات قیمتی، مرغ منجمد را با قیمت مناسب خریداری کنند.

گوهرگانی تأکید کرد: در این استان هیچ محدودیتی برای تولید مرغ وجود ندارد و از طرفی ذخیره مرغ منجمد و گوشت قرمز به اندازه نیاز این استان حتی تا پایان فروردین وجود دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد