تاریخ درج خبر : 1393/12/09
کد خبر : ۴۵۹۰۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بی‌تفاوتی شبکه دنا تا کی ادامه دارد؟

نوشتن و گفتن پیرامون شبکه دنا تکراری و کسل کننده است و همان گونه که کسی رغبتی برای تماشای این شبکه ندارد کسی هم رغبتی برای نوشتن و نقد آن نیز ندارد.

soaal

 از طرف دیگر سکوت هم جایز نیست؛ این نهاد با پول بیت المال اداره می شود و باید در خدمت و برای مردم باشد . اما در انحصار یک جریان خاص قرار دارد که هر گونه دوست دارند رفتار می کنند .

 دو اتفاق مهم در هفته گذشته در استان و سکوت و بی توجهی شبکه دنا به این دو اتفاق برای همه مردم سوال برانگیز بود و یکبار دیگر نشان داد که آقایانی که در برج عاج خود نشسته اند به همان روزمرگی و به دست آوردن چند آگهی تبلیغاتی قانع هستند.

 هقته گذشته دو اتفاق تلخ در استان به وقوع پیوست که البته از نظر شبکه دنا و متولیان هیچ کدام ارزش خبری نداشتند یک مورد یعنی مرگ یکی از نویسندگان و پژوهشگران پیشکسوت هم استانی {که ۱۴ عنوان کتاب تالیف داشت از جمله تاریخ و جغرافیای استان کهگیلویه و بویراحمد که یکی از مهمترین منابع تحقیقی برای دیگر نویسندگان است} کل جامعه فرهنگی را درگیر خود کرد و دیگری یعنی جنایت دهشتناک قتل یکی از دختران این سرزمین نه تنها کهگیلویه و بویراحمد که کل کشور را در بهت و حیرت فرو برد. اما در این بین ظاهرا شبکه دنا خبردار هم نشد و به همان برنامه های ادا و اطواری که دنبال به زور خنداندن مردم است ادامه داد.

 شکی نیست که بخشی از این بی توجهی ها به ساختار و سیاست های حاکم بر این دستگاه بر می گردد ولی نکته قابل تعمق آن است که در گذشته و در مواردی مشابه شبکه دنا مرگ برخی نویسندگان و هنرمندان را پوشش می داده است ولی حالا این نگاه سلیقه ای و خدای ناکرده منطقه ای بدعت جدیدی است که جز فاصله انداختن بیشتر بین مخاطبان و خود نتیجه ای نخواهد داشت.

 و جای تردید نیست که با چنین سیاست گذاری هایی هرگز این شبکه توفیقی در مقابل تهاجم فرهنگی که از جمله دغدغه های همیشگی مقام معظم رهبری می باشد به دست نخواهد آورد.

 استان پر از هنرمندان و شخصیت های علمی و فرهنگی خلاق و توانمند است و متاسفانه این سرمایه ها نه در موعد زنده بودند ارجی گذاشته می شوند و نه بعد از مرگ، حتی خبر مرگ شان زیر نویس نمی گردد و صداو سیما چشم خود را بر همه چیز بسته است و کل تولید این شبکه با بودجه بالای میلیاردی چند چهره تکراری و چند برنامه کلیشه ای و خسته کننده است . چهره هایی که نه بلدند لری حرف بزنند و نه فارسی، و طنز را با لودگی اشتباه گرفته اند .

این قلم هیچ امیدی به تغییر و بازنگری در شبکه دنا و سایر شبکه های همنوع را ندارد اما مشکل ما و حرف ما اهمال و عدم انجام همان وظایف روتین است که در این استان با محافظه کاری و اعمال نگاه سلیقه ای هیچ کاری پیش نمی رود و حتی از پخش سخنرانی سخنران روز ملی ملت ایران یعنی ۲۲ بهمن هراس دارند.

 و این گونه است که در هر خانه ی کاهگلی در هر روستایی ده بز و یک دیش ماهواره همه دارایی مردم است و هر روز باید شاهد رفتن بیشتر مردم به دامان شبکه جم تی وی و امثالهم باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حسین پرتوان دربکلات گفت:

  میدونین نمره شبکه دنا از بیست نمره چنده؟؟؟؟؟ سیزده صدمه …. یه صلوات بلند عنایت فرمایید

 • ابوذر گفت:

  مگه همین یه مورده شبکه دنل فقط یه مشت ادم ……………… و جمع کرده دور خودش ویه خوننده …………. میاره تا براشون بخونه ..بیا بنگر …..واقعا متاسفیسییم

 • گچسارانی گفت:

  باتشکراز نویسنده ….به نظرمن مردم استان ما کسی که حتی یه حدناچیزی اگاهی اجتماعی .فرهنگی و……….داشته باشه به برنامه های بی محتوا ی این شبکه نگاه نمیکنه .البته قصدجسارت به اندک بینندگان این شبکه ندارم چرا که جمعی ازاین افراد هم بدلایلی جبری ویا دلایل دیگر نگاه میکنند .اخه این همه مطالب علمی .فرهنگی سیاسی .ورزشی ویا اصلا سنتی .شماها چه نشون مردم میدید .وچرا نژاد پرستانه ومنطقه ای عمل میکنید .چرا بجای این همه نوحه سرایی وپخش برنام های عزاداری چند تا اواز وترانه لری ویا ترکی شادی پخش نمیکنید .فکر میکنید چند درصداستان به شبکه دنا نگاه میکنند؟؟؟.

 • رضا گفت:

  این شبکه کاری جز مسخره کردن بلد نیست .

 • مانی گفت:

  شبکه دنافقط شربه،عزاداری،مراسم،دعا،نشون میده

 • کامحمد گفت:

  حیف ازاین همه پول بیت المال که خرج این صداوسیما میکنند

 • مهندس گفت:

  خداییش برنامه های کانال دنا خیلی بی محتواست ، برنامه های شبانه تکراری و طنز گونه ای ک فرهنگ مردم استان رو زیر سوال میبره و چهره مردم رو عقب افتاده و زشت جلوه میده

 • خبرنگار گفت:

  جانا سخن از زبان ما می گویی ………………..
  متاسفانه ، تلویزیون با استفاده از مجریان و خبرنگاران مبتدی و با پخش برنامه های فاقد کیفیت بدجور استان را ما را در نزد هم وطنان عقب مانده جلوه می دهد………………

 • مریم گفت:

  شبکه دنا از افتضاح ترین شبکه های استانی است که فقط یک سری برنامه های تکراری به خورد مردم میدهد.شرم بر ما زنان استان که تجمعی در دفاع از مظلومیت عاطفه معصوم که قربانی …. پلید یک حیوان خدا نشناس شد،انجام ندادیم تا کی این همه پستی ادامه دارد.

پربازديد