تاریخ درج خبر : 1393/12/09
کد خبر : ۴۵۹۰۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

آبشار خامی باشت در دامنه کوه خامی/ تصاویر

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبشار خامی باشت گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است.

۱۳۳۷۱

سید حمید موسوی اصل افزود: کوه خامی یا “خامین” تازه و سرزنده در استان کهگیلویه و بویراحمد و در نزدیکی شهر باشت یکی از کوه های زیبا و در نوع خود منحصر به فرد رشته کوه زاگرس است که در غرب و شمال غرب جغرافیایی شهر باشت و مابین باشت و شهرستان گچساران به صورت رشته کوهی ممتد رخ می نماید.

وی اظهارکرد: این کوه دارای حدود ۱۰قله بالای ۳۰۰۰متر از جمله قله های پک سرون و بازگه و کل ول یک و کل ول دو است که بلندترین آنها کل ول به ارتفاع ۳۱۷۲متر از سطح دریاست.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:‌ آبشار خامی دائمی و از بهترین و دیدنی ترین جاذبه های اطراف این آبشار طبیعت پوشیده از درختان بلوط و بیشه زارهای مورد، چشمه سارها و رودخانه های زیبا است که از نقاط بکر و دست نخورده کهگیلویه و بویراحمد به شمار می رود.

موسوی اصل تصریح کرد: این آبشار در مسیر جاده باشت به چرام و در کنار روستای تلچگاه واقع است.

وی ادامه داد: منطقه باشت در مسیر گچساران(دوگنبدان) به یاسوج و در شصت کیلومتری گچساران قرار گرفته و طبیعتی زیبا و کم نظیر دارد. از مسیر باشت نیز مسیری در حدود ۳۲ کیلومتر، پس از گذشتن از روستای آبدهگاه به تلچگاه و شادگان خواهد رسید. این آبشار در تنگه ای بنام تنگ برا قرار گرفته که پوشیده از درختان سرسبز بلوط و بیشه زارهای مورد و چشمه سارها و رودخانه های زیبا است.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: آبشار خامی باشت با حدود سه ساعت کوهپیمایی در میان این دره زیبا نمایان می شود.

موسوی بیان کرد:‌ بهترین فصل بازدید از این آبشار، اسفند ماه تا اواخر خرداد ماه است. چشمه دوپیردل و چشمه سرد نیز در این منطقه شهرت بسیاری دارند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پایتخت طبیعت گفت:

    درود بر کارشناس محترم اداره میراث فرهنگی جناب آقای سید حمید موسوی اصل

پربازديد