تاریخ درج خبر : 1393/12/11
کد خبر : ۴۵۹۵۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بالا بردن مخاطب به هر قیمتی ارزش نیست

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: ضروری است که رسانه‌ها با رعایت اخلاق رسانه ای، حرمت همه مردم و مسئولان را حفظ کنند.

amirNoroozi

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران امیر حسین نوروزی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آنچه که برای یک خبرنگار لازم و ضروری بوده، داشتن دانش و بینش نسبت به کار خود و برخورد خرد ورزانه و منصف بوده است.

وی با بیان اینکه خبرنگار باید دانش کار داشته باشد و از اصول خبرنویسی و اصول روزنامه‌نگاری آشنایی کامل داشته باشد، افزود: خبرنگاران باید به قداست قلم و حرفه روزنامه‌نگاری توجه ویژه داشته باشد و از روی غرض قلم نزند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با تأکید بر اینکه بالابردن تعداد مخاطب به هر قیمتی، ارزش نیست، گفت: خبرنگاران و مدیران سایت‌ها باید در هر شرایطی به قانون، عرف و اخلاق پایبند بوده و به آن فکر کند.

نوروزی با بیان اینکه کمک به ایجاد آرامش و دوری از تنش‌های نابه‌جا و کاذب باید از سوی رسانه‌ها مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: رسانه‌ها باید اخلاق را رعایت و حرمت همه مردم و مسئولان را حفظ کنند.

وی با تأکید بر اینکه تهمت و افترا علاوه بر اینکه یک رفتار ناشایست دینی بوده، سبب هدر رفت سرمایه‌های انسانی می‌شود، گفت: خبرنگاران باید علم و توانایی و آگاهی وسیعی از مسائل و موضوعات داشته و به صحت و دقت در اخبار توجه ویژه داشته باشد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به انتشار برخی کامنت‌های حاوی تهمت و توهین در برخی سایت‌ها در شهرستان و در استان اشاره کرد و افزود: کامنت به عنوان نظرگاه مخاطب در تفسیر خبر اگر تکمیل کننده خبر باشد امری بسیار پسندیده بوده ولی اگر حاوی توهین و تهمت به افراد باشد، کاری نادرست و ناپسند است.

نوروزی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات کامنت‌ها در برخی سایت‌ها به میدان تیر تبدیل می‌شوند و در این میدان تیر آدم‌های بی‌گناه مورد بی احترامی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه برخی افراد در سایت‌ها از کامنت‌ها سوءاستفاده می‌کنند و مدیران سایت‌ها باید هوشیار باشند، عنوان کرد: مدیران سایت‌ها باید در انتشار اخبار و مدیریت کامنت‌ها نهایت دقت و توجه را داشته باشند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: ضروری است که خبرنگاران و مدیران سایت‌ها بر علوم و دانش روزنامه‌نگاری خود بیفزایند و معلومات خود را بالا ببرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد