تاریخ درج خبر : 1393/12/11
کد خبر : ۴۶۰۲۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

عدم توجه به پدافند غیرعامل آسیب های مختلفی را به همراه دارد

مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم تهیه طرح جامع و راهبردی پدافند غیرعامل در این استان تأکید کرد.

محمود مؤمن‌نسب در جلسه کارگروه امور زیربنایی توجه به پدافند غیرعامل در ساخت و سازها را مهم دانست و اظهار کرد: توجه نکردن به پدافند غیرعامل در ساخت و سازها و کارهای عمرانی آسیب‌های مختلفی را در حوزه شهری و روستایی ایجاد می‌کند.۱۳۹۳۱۱۱۸۰۰۰۶۷۳_PhotoA

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پدافند غیرعامل مانند منابع آبی است که اگر دچار صدمه و آلودگی شود صدمات زیادی به تمام بخش‌ها وارد می‌کند که رعایت نکردن اصول پدافند غیرعامل سبب ایجاد صدمات جبران‌ناپذیری به جامعه می‌شود.

وی عنوان کرد: با رعایت اصول پدافند غیرعامل میزان آسیب‌پذیری در تمام بخش‌ها کاهش داده می‌شود که مهاجرت‌پذیری، ترافیک، وجود بافت‌های فرسوده، کوهستانی بودن منطقه و کم بودن اراضی کشاورزی همه از جمله تهدیداتی هستند که لازم است بیش از گذشته در دستور کار قرار گیرد و مورد بررسی واقع شوند.

این مسئول به کوهستانی بودن کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: به‌دلیل کوهستانی بودن استان اراضی زراعی کمتری در اختیار داریم که اگر مهاجرت مردم به نقاط خوش آب و هوای استان ادامه پیدا کند در سال‌های آینده هیچ‌گونه اراضی زراعی در اختیار نداریم و این نوعی تهدید به‌شمار می‌آید.

مؤمن‌نسب با بیان اینکه باید کارکرد پدافند غیرعامل در حوزه‌های عمرانی و برنامه‌ریزی مدنظر باشد، تصریح کرد: تنها درصد کمی از پدافند غیرعامل در حوزه سیاسی است و بیشتر پدافند غیرعامل در حوزه‌های زیربنایی، اقتصادی و تولیدی است که این امر مهم باید مورد توجه تمام مسئولان و مدیران باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پدافند غیرعامل یک نگاه ضروری و راهبردی است که مدیران و مسئولان استان باید نگاه بهتر و بلند‌تری به پدافند غیرعامل داشته باشند.

وی به ارتقاء امنیت و کاهش آسیب‌پذیری در پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: تهیه طرح جامع و راهبردی پدافند غیرعامل به‌عنوان یک سند مهم و اساسی مورد نیاز است که با تهیه این سند توانمندی‌های مدیران افزایش داده شود.

این مسئول با بیان اینکه مدیران در جلسه کارگروه امور زیربنایی با جدیت حضور داشته باشند، گفت: لازم است که کارگاه اصول و مبانی پدافند غیرعامل برای اعضای کارگروه امور زیربنایی، آب و انرژی تشکیل شود تا اعضا با اصول و مبانی پدافند غیرعامل بیشتر آشنا شوند و در این زمینه تلاش مستمری داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • چنار گفت:

    مطمئنم در نهایت آقای مومن نسب پدافند غیر عامل را به پدافند عامل تبدیل می کند

    جا دارد پیشاپیش این پیروزی بزرگ را به ایشان تبریک بگوییم

  • مومنی گفت:

    درود برمدیر توانمند.جناب اقای مومن نسب

پربازديد