تاریخ درج خبر : 1393/12/12
کد خبر : ۴۶۱۵۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه عکس فرصتی است تا محرومیت استان را فریاد بزنید/ تصاویر

حسن غفاری عکاس برجسته هم‌استانی و مدرس دانشگاه در نامه ای سرگشاده خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد که به همراه تعدادی از عکس های به نمایش در آمده محرومیت های استان در نمایشگاه عکس استان در مجلس است، از آنان خواسته است از این فرصت استفاده کرده و محرومیت استان را فریاد بزنند.

حسن-غفاری1

متن نامه در پی می ‌آید:

سلام ودرود به نمایندگان محترم استان مان کهگیلویه و بویراحمد،
همان طور که می دانید تصاویری از مردم محروم استان و زندگی محقرانه ای که دارند, به مدت سه روزمیهمان دیوارهای خانه ملت بوده است. هدف از برگزاری اینچنین نمایشگاه هایی نشان دادن وضع موجود مردمی است که شما برای راهیابی به مجلس بارها در خانه هایشان را زدید، در مجالس ترحیمشان شرکت کردید و برای بهتر کردن زندگی شان وعده ها دادید. یا اینطور بگوییم همان مردمی که ازسه سال پیش تاکنون عکس وشعارهای انتخاباتی شما را آویزان به در و دیوار خانه هایشان دارند و حالا عکس های آنهاست که سه روز بر در و دیوار خانه شما مجلسیان نصب گردیده است. خوبی عکس هم به همین است که وقتی پاهای مردمی چنان در گل و لای محرومیت فرو می رود که توان حرکت کردن نداشته باشند, عکس هایشان می تواند به دور از محدودیت های تلخ زندگی های نابرابر به پرواز درآیند و اینجا و آنجا مهمان چشمان گاه صبور و تیزبین و گاه کم حوصله و فراموشکار گردند.
نمایندگان محترم! با اینهمه دیدن این تصاویر برای شما تازگی نداشت. شما خود زاده این محرومیت هستید وبا آن آشنایید. راستش را بخواهید در تمام زمان اجرای این پروژه که با همت انجمن عکاسان انقلاب ودفاع مقدس، استانداری استان ،اداره کل میراث فرهنگی استان وبه مدد وعده های شما شکل گرفت, نگرانیمان این بود که نکند این اتفاق به یک سرگرمی سیاسی تبدیل شود ویا به جای اینکه اصل مساله محرومیت مردم استان مان مورد توجه قرار گیرد, شرایط بهره برداری برای گروه ویا افراد خاصی را با شعار دفاع از محرومان بوجود آورد. به همین خاطر امیدواریم بعد از اینکه شما با حضور رئیس مجلس در کنار عکس های موکلین محرومتان عکس هایی انداختید که در سایت های استان منتشر گردید, در گوش ایشان درباره اصل موضوع محرومیت مردم استان نیز سخن هایی گفته باشید.
یک جورهایی دوست داشتیم شما در این سه روز در کنار عکس ها می ماندید.سد راه عبور بی تفاوت سایر نماینده ها از کنار عکس ها می شدید وپیرامون تک تک عکس ها و از حقی که این سرزمین به گردن ایران زمین دارد سخن می گفتید. ریاست کمیسیون های متعدد مجلس را به پای عکس ها می کشاندید که بگویید سرچشمه آبادی ایران از این سرزمین است، خطابه های غرا از تریبون مجلس می خواندید ودولتی ها را به دیدن عکسها دعوت می کردید تا شرایطی بوجود آید برای ساماندهی وزندگی بهتر موکلین تان.
اتفاقا جناب آقای بزرگواری! آن چماق لریت را اینجا اگر امتحان می کردی شاید کسی به روی خودش نمی آورد.، جناب اقای زارع برغیرت لریت بیفزای وجناب آقای تاجگردون باور کنید نمی خواستیم که عکس ها شرایط تمسخر سایر نماینده ها را برایتان بوجود آورده باشد.

تصاویری از نمایشگاه محرومیت استان که در مجلس شورای اسلامی به نمایش در آمده است:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • majid.khorrami گفت:

  آقای غفاری عزیز هنرمندی مثل شما مسئولیت های بزرگی به دوش داردخوبی شما این است که هم خوب عکس می گیرید و هم احساس زیبایتان را با حرف هایتان به ببننده القا می کنید.من کمتر در وصف آدم ها می نویسم ولی نمی توانم وقتی زیبایی هنری را می بینم ،تواضع و جسارت هنرمندش را نبینم و ننویسم. هنری که نتواند نماینده مردمش باشد ،الگوی ناقصی از خلقت و روح هنر است. سپاس می گویم در زمانی که برخی آدمها از فقر دیگر همنوعان خود استفاده می کنند تا عکس های خود رابردیوار آنها بچسبانند ،حالا تو عکس هایی را بر دیوارشان بچسبانی که بدانند حساب و کتابی هست .مستدام و پایدار باشی

 • عرفان ز ع گفت:

  ای کاش تو استان ۱۰ نفر مثل اقای حسن غفاری داشتیم تا محرومیت استان رو به مسولان کشور نشون بدن

 • امیر گفت:

  سلام ودرود فراوان خدمت آقای غفاری.به خداقسم سکوت بزرگترین خیانت و عدم خدمت رسانی گناه کبیره است.من در عجبم نمایندگان ما در مجلس چه اصولگراش چه اصلاح طابانش با چه رویی حاضر به دریافت آرائ این جماعت بودند وهستند!مگر عبادت چیست؟نماز خوان کیست؟انسانیت کجا رفته؟در این دنیای مدرنیته این حق است؟ این مردم سزاور اینگونه زیستنند؟آیا مفسدانی که حق اینچنین جماعتی را چپاول میکنند فقط حقشان زندان در زندان اوین است ؟آدم گریه اش میگرد این تصاویر را میبیند.آهای مسئولین عینک از چشمتان بردارید واقعیتها را تماشا کنید زخمها را درمان کنید ,عبادت جزء خدمت به این مخلوق چه می تواند باشد که شماها در پی آنید؟این گالنهای در صف آب چشمه را میبینید وشب راحت می خوابید؟این وضعیت مسکن را میبینید و انتظار ظهور میکشید؟این وضع پوشاک را می بینید وامید به بهشت دارید و در سخنرانیهایتان دم از عدالت علی میزنید؟شاید مدیر سایت این مطلب را سانسور کند ولی میگویم برایتان متآسفم متآسف./

 • دوست زاگرس نشین گفت:

  حسن غفاری یک تنه داره کار همه مدیران فرهنگی استان را انجام میدهد. براش فرقی نداره اصول گرا سر کار باشه یا اصلاح طلب یا اعتدال گرا. هر جا بتونه و از دستش بربیاد محرومیت استان را فریاد میزنه. این کار غفاری اگه از پیگیریهای استاندار و نماینده بیشتر نباشه کمتر نیست. اهل غرور و تکبر و منم منم هم نیست و خاکی خاکیه… پاینده باشی استاد حسن غفاری….

پربازديد