تاریخ درج خبر : 1393/12/13
کد خبر : ۴۶۱۸۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

«شِکوِه از یاری که از ما می بخورد و جام ساقی را شکست»

سایت استان: مجید خرمی

جز غبار از سفر خاک چه حاصل کردیم؟
سفر آن بود که ما در قدم دل کردیم  «صائب تبریزی»

هموطن عزیز… اخیرا و در روزهای گذشته اعتراض صنف معلم را داشتیم که از دولت می خواست به دیده احترام به آنها بنگرند و نسبت به وضعیت معیشتی شان توجه بیشتری کنند. متاسفانه عده ای در کامنت ها و شبکه اجتماعی به دیده تحقیر به این مساله و خود معلم نگاه کرده اند و به جای همراهی با این قشر، به تخریب چهره این صنف محروم نگه داشته شده پرداخته اند.بدون آنکه متوجه باشند تغییر در شرایط معیشتی و احترام این قشر سبب نوسازی ذهنی فرزندان این مرزوبوم خواهد شد.

متاسفم که وجود برخی شرایط ، سبب شده که عده ای از شماها به دیده تحقیر به خواسته های معلمین بپردازید که شاید یکی از آن شرایط، وجود معدود معلمان ضعیفی باشد که سبب این طرز فکر شده است.اما باید به این نکته توجه کرد که معلم ها عضو فکری اجتماعی هستند که ما در آن زندگی می کنیم و هرگونه آسیب این عضو می تواند درعملکرد صحیح سایر اعضاء موثر باشد .انصاف بدهید نسلی که همه شما را تربیت کرده ، مستحق این نیست که با درشت گویی رنجیده خاطر شود. آنها هم فرزندانی دارند که نیازمند تحصیل آسان و نیازمندی های اولیه برای زندگی هستند.آنها با سیلی صورت خود را سرخ کرده اند تا تفاوت های حقوقی و رفاهی سایر ادارات نتواند بر اراده استوارشان برای تربیت نسل ایرانی تاثیر منفی بگذارد. آنها وفادارترین افراد به هنجارهای اجتماعی و اخلاقی جامعه اند. آیا تفاوت میلیونی حقوق افرادی که تربیت شده این قشر هستند را با حقوق آنها مقایسه کرده اید؟آیا به این توجه کرده اید که منزلت هر جامعه ای به طرز فکر و دیدگاهی است که آن جامعه به بزرگان ،اولیاء و مربیان خود دارد. معلم همچون عودی می ماند که هرچه شعله ور تر شود ، بوی خوشش بیشتر در جامعه خود را نشان میدهد.اما شایسته نیست چون شمعی باشد که همگان فقط سوختن اش را دوست داشته باشند.

برای ما شایسته است به معلمی که نوشتن را به ما آموخت ، با آموخته هایمان او را از خویش نرنجانیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • با سلام و عرض ادب به همکار عزیزمان جناب خرمی
  امیدوارم مسوولان در سطح کلان فکری ب حال وضعیت مالی فرهنگیان کنند! ان شا، الله

 • شفایی گفت:

  اتفاقا در مورد درمانگاه لنده کاملا شایسته و به جا بود.کاش همین مامورها و معذور ها حداقل اگه کمبود وجود دارد ولی با مردم محترمانه برخورد کنند.همین حساسیت دوست خوب مون آقای خرمی در انعکاس مشکلات منطقه ، نشانه اهمیت موضوعات ایشان است. ضمنا مقاله ای که در مورد آب لنده نوشته بود به نظرم تاثیر زیادی در برخی مسئولین داشت.اما کو گوش شنوا

 • بهناز گفت:

  آقای خرمی پارسال یه خبری از درمانگاه لنده زدی تو سایت واقعا مسخره و خنده دار بود. آخه شما کسانی را بهشون حمله کردید که بیچاره ها مامور ببودن و معذور شما اگه راست میگفتی با رییس روسا و مقامات بالا دست در گیر میشدی نه با پرستاران بیچاره که از پزشکان دستور میگیرن

 • چندارقوی گفت:

  درود بر سید مجید عزیز و عموم دغدغه داران عرصه فرهنگ و هنر
  عزیزان ! بافت فرهنگی جامعه ی ما نیز همانند سایر بافت هایش به ترمیمی جدی تر از آنچه در تصورگنجانده شود محتاج است.
  باید نیک دانست هر جامعه ای که حرمت دانش و دانش دوست پاس بدارد آینده اش چراغانی است و اما حال که غیر از این است…..!!!!!!
  الله اکبر !!!!
  اشهدان لااله الاالله !!!!!!!!

 • جهانگیر گفت:

  آیا واقعا وزیر…..

 • محمدی گفت:

  هم از آقای آرام به خاطر احساس مسئولیت در انتشار مطلب و هم از آقای خرمی نویسنده توانمند استان مان به خاطر این مطلب تشکر می کنم.واقعا مسئولین باید به خواسته های معلم توجه کنند.

پربازديد