تاریخ درج خبر : 1393/12/13
کد خبر : ۴۶۲۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

«نیک‌مردی را نیک‌نامی بایدش»

سایت استان: محمد مختاری

امین کمالوندی ، بچه لر غیرتمندی است که با تکیه بر زانوان خویش ، تا اینجای بودنش را عزتمندانه و با نهایت کیاست خویش، سعی در ساختن تصویری خوب از خود و عملکردش داشته و تا حدودی هم موفق به انجام این فریضه نیک گشته.

kamlvand

پر مسلم که تا حقیقت وجودی کسی لبریز از نیکویی نباشد ، تصویر حقیقی و مانایی نیز از نیکمردی وی بر این جریده ی حقیقت نشان نقش نخواهد بست.

نفس این خواسته نشان از سلامت ذات دارد و ذات قوم لر همیشه این کمال را در بالاترین ایده آلهای خود داشته و هر فرد اصیل و وفادار به سلف خویش این مسیر را راه کمال خویش میداند و رهپویش می شود.

و امین کمالوندی ، در پی این کمال بود و اصالتاً کمالگراست ، اینکه تا چه حد از گزند کیاست سیاست توانسته باشد ذات خویش را به سلامت دارد و به قله ی مطلوب خودش که دقیقاً همان اوج مثالی ماست نزدیک کند را خویش بهتر از هر کسی میداند و به یقین که اگر از ذات سلامتش بهره بیشتری گیرد مسیر فرداهایش را زیباتر می پیماید و راحتتر هم به مقاصد میان رهی میرسد و ار چنین شود به یقین اوج مطلوب را بر سینه اش نشان خواهد دید.

خدای را شکر که فرزندی از قوم لر ، سکان مسئولیتی را مسئولانه به انجام رساند و با افتخار کلید خانه را به برادر دیگرش تقدیم می کند و با اینکه اتوبوس همراهانش از حرکت مانده و بسیاری از ایشان کوس رسوایی شان گوش فلک را به شرم آورد ، امین ، این فرزند امین لر ، باز هم لیاقت امانتدار بودن را داشت تا کلید سرسرایی دیگر را مأمن شود.

قدر دان زحمات و تلاش های به بار نشسته ی ایشان خواهیم بود و کاستی های به یقین ناروا بر فرهنگ را نیز از کاستی امین کمالوندی نخواهیم دانست ، با اینکه دوست نداشت و نداشتیم می بود ، ولیک چون هست باید مسیر جبران را گشود و نه قامت کینه را افروخت.

امید که برادر دیگرمان ، سکاندار فرهیخته ی جدید فرهنگ استان ، نیکمردی اش را در چنین روزی که فردایی زودرس خواهد بود را بدون کاستی در برابر مردم نجیب و متمدن استان و قوم بزرگ خویش سر تعظیم بالا بگیرد و تمام قد بایستید و سر دلبری اش در حدیث دیگران به شعر آید.

خدایمان حامی‌ات امین کمالوندی عزیز و آرزوی سربلندی در مسئولیت جدیدت را خواهیم داشت .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م.خادمی گفت:

    درود بر شما .و جناب کمال وندی که قدرش را بعد از رفتنش میدانیم

پربازديد