تاریخ درج خبر : 1393/12/14
کد خبر : ۴۶۲۸۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

شرح ماوقع از آنچه در انتخابات انجمن اسلامی دانشگاه آزاد گذشت‎

سایت استان: عارف یزدانی

به تماشا سوگند و به آغاز کلام

ابتدای امر لازم میدانم از حضور هرچند ناچیز اما صمیمانه ی خواهران و برادران بزرگوار دانشجو جهت حضور در انتخابات انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

anjoman

چند ماه پیش حین ورود به دانشگاه متوجه کاغذی شدم که در آن آغاز ثبت نام برای نامزدی در انتخابات انجمن اسلامی و تشکل راه امید رو اعلام کرده بودند..
با حضور در دفتر انجمن از شرایط ثبت نام مطلع شدم و اسم نوشتم.
چند روز بعد آقای ج.ا که مسول تایید صلاحیت ها را بر عهده داشتند با دلایلی واهی که نشان از حب و بغض شخصی بود رسما اعلام کردند که بنده تایید نخواهم شد.
در همین بین نام آقای مصطفی بسطامی به دلایلی که در مطلب آقای حسین مدرس که در سایت کبنا نیوز انتشار یافته بود ، نیز بین افراد رد صلاحیت قرار گرفت
تا روز قبل از اعلام نتایح نهایی تایید صلاحیت ها از هر دو گروه “جوانه” و “فریاد” تماسها و پیامهایی برای بنده مبنی بر حضور در لیست نهایی آنها صورت گرقت و به دلیل روشن نبودن اصل ماجرا به هیچ کدام جوابی ندادم.

از جانب بنده ، نه برای خودم بلکه برای آقای بسطامی به چهره های شناخته شده اصلاح طلب نظیر سیدضیاءالدین رضاتوفیقی، عسکر عرفانی زاده، قاسم یزدانی و سید رضا عسکری و چندین نفر دیگه تماسهایی صورت گرفت اما نتیجه تغییری نکرد تا اینکه در روزهای پایانی منتهی به انتخابات جلسه ای در دفتر ریاست دانشگاه با حضور رییس محترم، مسول دفتر نهاد رهبری، مسول دفتر فرهنگ دانشگاه و اعضای جوانه آقایان حامد وکیلی، عارف یزدانی، سجاد خلیلیان، بابک حاتمی و علی زمانی صورت گرفت که آقای بسطامی با اطلاع قرار گرفتن از جانب بنده در این جلسه حاضر شدند و موجبات تایید صلاحیتی ایشان رو ما فراهم کردیم اما به یکباره این دوست عزیز با اینکه تبلیغات ما چاپ شده بود و اسم ایشون در لیست ما بود از جمع ما جدا شد و به گروه” فریاد” پیوست و در نهایت بنده به دلیل نزدیکی فکری بیشتری که با دوستانم در ” جوانه ” داشتم در لیست نهایی این گروه قرار گرفتم.

مجددا تا شب انتخابات تماسهایی از جانب آقایان ی.ش” و” م.م” از طرف ستاد” فریاد” با بنده صورت میگرفت(متن پیامکها موجود است) که خواهان جدایی بنده و خانم میرفردی از جوانه و پیوستن به فریاد بود و این موضوع هیچگاه از جانب ما پذیرفته نشد و در نهایت منجر به متهم کردن ما به دریافت کمک های مادی و معنوی از جانب نماینده فعلی یاسوج در مجلس شد
ما به صراحت این کمک ها را رد کردیم و مصداق این جمله شدیم ” حسابی که پاک است از محاسبه چه باک است”
اما بداخلاقی های بعضی دوستان در زباله خواندن جوانه پایان پذیر نبود.

پس از کش و قوس های فراوان و چاپ لیستی جدا متشکل از آقایان پردل و بسطامی در نهایت روز انتخابات با حذف نام آقای سجاد رمضانی از لیست فریاد آقایان بسطامی و پردل بطور علنی وارد لیست” فریاد “شدند و این حضور باعث افزایش رای در صندوق به سود گروه فریاد شد.
انتخابات به پایان رسید اما تیتری جالب باعث ایجاد اختلافی بزرگ بین جوانان اصلاح طلب در دانشگاه شد
” بهرامی ها پیروز شدند”
هرچند ما از ابتدا میدانستیم و این موضوع علنی شده بود که جناب” بهرامی “حامی مادی و معنوی گروه’ فریاد “هستند اما ذکر چند نکته لازم بود که صلاح دیدم از بیان آنها خودداری کنم..
فقط این نکته را عرض کنم که تیم” جوانه “خود از نزدیکان بزرگان جریان اصلاحات نظیر دکتر قاسم یزدانی، دکتر محمد علی وکیلی و… بودند
چرا از این افراد نامی برده نشد و صرفا بخاطر حضور یکی از نزدیکان نماینده محترم وصله ای چنین زشت و ناپسند بر قامت” جوانه “زدند
آیا این چیزی جز غرض ورزی و همان بغض های شخصی بود که در رد صلاحیت ها صورت گرفت؟

خدا را گواه میگیرم که ” جنبش جوانه ” برآمده از تفکرات اصیل جنبش دانشجویی یوده و هیچ شخص سیاسی یا غیر سیاسی خارج از دانشگاه تا الان در شکلگیری ای جنبش نقشی نداشته اند و پایه و اساس این جنبش باز نمودن و مطالبه گری دانشجویی بوده و خواهد بود چیزی جز اخلاق مداری در منش این گروه نبوده است.
“جنبش جوانه “دقیقا ساعاتی پس از پایان اعلام نتایج با عرض تبریک به افراد پیروز انتخابات در دفتر اصلی “جوانه “جمع شده و نقشه راه آینده جوانه را تدوین نموده و با ایجاد یک سیر مطالعاتی و معرفی کتابهای جریان شناسی سیاسی اقدام به ادامه فعالیت جوانه نمود
اینجانب عارف یزدانی و دوستانم جناب حامد وکیلی و سجاد خلیلیان با تلاش های فراوان تایید صلاحیتی که با ناجوانمردی رد شده بود رو کسب کردیم و در روزهای پایانی منتهی به انتخابات وارد صحنه شدیم و فرصت کافی برای معرفی خود نداشتیم و رایی که کسب کردیم رو مدیون دوستان دانشجویی هستیم که” جوانه “را درک کردند و به افکار “جوانه “رای دادند و جا دارد از همینجا از همه عزیزان و بزرگوارانی که به” جوانه” اعتماد کردند کمال تشکر رو داشته باشم و مجددا اعلام میکنیم که آماده همکاری با دوستان جهت پیشیرد هرچه بهتر افکار اصلاح طلبی در دانشگاه هستیم.
“جوانه” و “فریاد” هردو برآمده از جریان اصلاحات هستند و هیچ کس نمیتواند این ادعا را داشته باشد که این دو گروه در تضاد با یکدیگر هستند و هیچگاه نمیتوانند باعث جدایی بین این افراد باشند و اکنون که فضای رقابت انتخاباتی تمام شده همین جوانان که در قالب تو گروه در رقابت بودند دست دوستی به هم خواهند داد و به پیشبرد تفکر ناب ” اصلاح طلبی” خواهند پرداخت.

مطلب فوق جواب به هیچ شخص یا اشخاصی نبوده و صرفا جهت روشن شدن بعضی مسایل بود

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پرنیا گچساران گفت:

  من فقط میخوام جواب این ناشناسو بدم اقای عارف یزدانی همینه که میبینی داره مستند ومستدل بیان نطق میکنه .تو همون بهتر که ناشناس وبینام بمانی چون واقعا درحدهیچ هستی اگر چیزی بودی اول شهامت داشتی نامتو بنویسی دوم بامنطق حسن دمپایی حرف نمیزدی

 • م.ع گفت:

  جناب یزدانی از افتخارات حضرتعالی فعالیت در بسیج دانشجویی و گروه های فشار هست.
  حال چه شده که اعتبار آقای قاسم یزدانی رو در کاسه گرفته و سرریز میکنید.
  در ضمن کسی که شورای مرکزی بسیج داره همزمان نمیتونه شورای مرکزی انجمن اسلامی باشه.
  شما هم از سه ماه قبل اسم ننوشتید و خود جای تعجب داره که با چه فرآیندی تایید صلاحیت گرفتید در صورتی که اصلا اسمی از شما نبوده.
  خشونت گرایی و تخریب در شخصیت شما موج میزنه و هیچ ارتباطی با منش اصلاح طلبی نداره

 • ناشناس گفت:

  ﻳﻪ ﻧﻔﺮ ﻛﻪ ﺩاﺭﻩ ﺑﺎ ﻣﺪﺭﻙ ﺣﺮﻑ ﻣﻴﺰﻧﻪ ﻫﻤﻪ ﺩاﺭﻥ اﻳﻨﻂﻮﺭﻱ ﺑﻬﺶ ﺣﻤﻠﻪ ﻣﻴﻜﻨﻦ ﻣﺘﺎﺳﻔﻢ ﺑﺮاﻱ ﻣﻨﻂﻘﺘﻮﻥ

 • عجب گفت:

  معذرت جناب یزدانی—–
  اقای وکیلی فک کنم ایشان ۳ماه پیش قبل از جواب اعتراض انصراف دادن
  هرچند طبق اساسنامه ایشان رد صلاحیت بودند!!
  اقای خلیلیان به خدای که شما روش قسم یاد میکنید تا ۳ماه بعد از مهلت نام نویسی
  حتی اسم جهت کاندیدادتوری ننوشته بود!
  لطفا دست از تخریب امثال ج.ا بردارید
  به خدا اینان بیارید و از این رفتار اعلام برائت کنید لطفا_______

 • انجمن گفت:

  اون چیزی که عیان شده رسوایی و شکست سنگین بهرامی در انتخابات آینده ست

 • عیدی گفت:

  ابن خزو احولات چیه؟ دانشگاه ازاد یاسوج کجا انجمن … کجا؟ دلشون خوش به چی علم، تحصیل، تهذیب، انجمن، کاندید شدن و…

 • ناشناس گفت:

  با سلام و تشکر از مسول محترم سایت
  از اینکه سایتی در استان باشه و مردم از حال و روز استانمان باخبر باشه بد نیست ولی با این چرندیات و حرف های مفت نه فقط فایده ای نداره بلکه نفرت و بدبینی بیشتر میشه!!!عارف یزدانی کیه و کجا بوده که اومده حرف سیاسی میزنه!!!اگه سایت بخواد هرچیزی رو بزنه رو سایت دیگه نه مدیری میخواد و نه مسٌولی!!!

 • ناشناس گفت:

  این نقشه های ستادی را برای بهرامی فقط یک نفر طراحی میکنه
  فردی به نام ”
  ” ……………….”
  روز اخر یعنی روز انتخابات، پردل را کنار بسطامی قرار دادند و همین فتنه باعث پیروزی ائتلاف فریاد شد.پردل و بسطامی هم از بویراحمد سفلی هستند و دانشجویان سفلی رای را بردند بالا.چون بچه های جوانه فکر میکردند که اختلاف افتاده بین بهرامی ها و خیالشان تخت بود. اما رو دست خوردند.حالا ایشالا انتخابات مجلس حواسمون باشه شکست نخوریم

 • ناشناس گفت:

  برو بابا جمع کن کاسه کوزتو.حالا که شکست خوردین دست یه دامن قسم و قران شدین دیگه.
  بهرامی پیروز شد دیگه

پربازديد