تاریخ درج خبر : 1393/12/15
کد خبر : ۴۶۲۸۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام تبریک رئیس خانه مطبوعات استان به رضا دهبانی‌پور

رئیس خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد در پیامی انتخاب رضا دهبانی‌پور را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نوید بخش حل مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه دانست.

جمشید ضرابی در بخشی از این پیام آورده است: با معرفی دکتر دهبانی‌پور به عنوان سکان‌دار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، که خود از نیروهای فرهنگی خدوم و زحمت کش هستند امیدواریم روزهای خوب در دل فرهنگ، اصحاب قلم و اندیشه، مطبوعات و هنر استان زنده شود.

IMG_5007

وی یادآور شد: هر چه در حوزه مطبوعات و رسانه‌ها هزینه شود و متولیان و دست اندرکاران این حوزه را ارج نهیم، می‌توانیم بخش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و حوزه‌های دیگر را کنترل کنیم و براین مقوله باور داریم با افزایش توان رسانه‌ای و توجه به هویت فرهنگی مردم که ریشه بسیار عمیقی در هویت دینی، ملی و انقلابی ما دارد می توانیم بر هر آسیبی غلبه کنیم.

رئیس خانه مطبوعات دراین پیام یادآورشد: تعداد ۵۰ روزنامه، هفته نامه، دوهفته نامه و ماهنامه و چندین پایگاه اطلاع رسانی و سایت خبری در استان کهگیلویه وبویراحمد مجوز فعالیت دارند اما از این تعداد نشریه بیش از ۹۰ درصد آنان به علت هزینه گزاف چاپ، تاخیر ادارات در پرداخت هزینه درج آگهی نشریات، قیمت پایین آگهی از سوی ادارات و دستگاههای اجرایی به صورت نیمه فعال و تعطیل هستند.

وی در بخش دیگری از این پیام آورده است: روزنامه‌ها و نشریات استانی از نظربیمه و تامین معیشت خبرنگاران درمضیقه شدید قرار دارند، مگر این که خبرنگاران به صورت درصدی آگهی بگیرند و بازاریاب خبرنگار باشند که خود همین مساله به حرفه روزنامه نگاری آسیب جدی در استان وارد کرده است.

رئیس خانه مطبوعات استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه خاطرنشان کرد: انحصاری بودن و دادن آگهی‌های دولتی مزایده و مناقصه به برخی از روزنامه‌ها و محروم ماندن هفته نامه‌ها، کسر شدن مالیات از رپرتاژآگهی‌ها و نداشتن مکان آموزشی مناسب برای حرفه روزنامه نگاری از دیگر مشکلات و کمبودهایی است که در حوزه مطبوعات و رسانه‌های استان مشهود است.

ضرابی با بیان اینکه در گذشته عزم جدی برای حل مشکلات خبرنگاران در حوزه، آموزش، خدمات، یارانه مطبوعات، بیمه و معیشت خبرنگاران و پایگاههای اطلاع‌رسانی استان وجود نداشت، گفت: با معرفی دکتر دهبانی‌نژاد به عنوان سکان‌دار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، که خود از نیروهای فرهنگی خدوم و زحمت کش هستند امیدواریم روزهای خوب در دل فرهنگ، اصحاب قلم و اندیشه، مطبوعات و هنر استان زنده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • اسحق باقرزاده گفت:

    جناب ضرابی مگه تو به فکر قیامتت نیستی که میگی قبلا کاری نشده .
    برادر ارجمند مگر یادت رفته روی یک نیمکت در دانشکده خبر به همت مدیر سابق ارشاد نشستیم . الان ریاست خودت بر خانه مطبوعات به واسطه همان مدیر بود که خانه را تشکیل داد . سرای روزنامه نگاران را که برادر حجتی مسئولیتش رو بر عهده داره که فراموش نکردی . دوره های تیتر . عکس . خبر نویسی رو فراموش نکن.
    یا علی برادر

پربازديد