تاریخ درج خبر : 1393/12/15
کد خبر : ۴۶۲۹۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای حسابداری تعهدی، گامی بزرگ در جهت استقرار نظام نوین مالی است

نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی بخشنامه های ابلاغی و بحث پیرامون حسابداری تعهدی با حضور مدیرکل دیوان محاسبات در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

غضنفر آرام معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان در این نشست گفت: حسابداری تعهدی زمینه تهیه و استقرار بودجه عملیاتی معنی دار برای پیش بینی دقیق درآمدها و هزینه ها و نیز کاهش قیمت تمام شده پروژه ها و فعالیتها را فراهم میکند.

aram

آرام افزود: اجرای حسابداری تعهدی گامی بزرگ در جهت استقرار نظام نوین مالی است که در این نظام با دسترسی به اطلاعات دقیق و استفاده بهینه از منابع، موجبات کاهش فساد اداری و مالی فراهم می شود.

وی اظهار داشت: حسابداری نقدی از سال آینده جای خود را به این طرح جدید و بزرگ خواهد داد که منجر به شفافیت مالی در امور مالی و حسابداری خواهد شد.

رئیس خزانه معین در این نشست بر برگزاری نشست با مدیران و کارشناسان مالی دستگاهها برای توجیه و ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای این طرح تأکید کرد.

ابراهیم مرادیان مدیرکل دیوان محاسبات کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: از سال آینده طرح بزرگ حسابداری تعهدی در سیستم مالی و محاسباتی کشور اعمال خواهد شد که بصورت طبیعی در ابتدای امر مشکلات و نواقصی خواهد داشت اما مرحله به مرحله این طرح به پیش خواهد رفت و نواقص و ایرادات کار برطرف خواهد شد.

وی افزود: استانداردهای اولیه کار تدوین شده و مبنا و هدف اصلی این طرح شفافیت مالی، شناسایی به موقع درآمدها و هزینه ها و کاهش فساد مالی و ارتقاء سلامت اداری است.

مرادیان در این نشست ضمن تأکید بر تمکین به قانون در دستگاههای اجرایی بیان داشت: ذیحسابان در خط مقدم اجرا هستند و سیاست دیوان محاسبات نیز سیاست پیشگیرانه است و ضروری است تا با هماهنگی بیشتر بین دیوان و ذیحسابان جلوی بی انظباطی مالی در دستگاهها گرفته شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سعیدبخشوده گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب ارام و تشکر از خدمت رسانی واقعی اش در خزانه .امید دارم در خدمت به خلق خدا موید باشید

پربازديد