تاریخ درج خبر : 1393/12/15
کد خبر : ۴۶۳۰۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ‌زنی عملیات راه‌سازی باند دوم بزرگراه بابامیدان – گچساران – بهبهان

عملیات احداث قطعه سه باند دوم بزرگراه بابامیدان – گچساران -بهبهان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد ، ظهر امروز طی مراسمی با حضور علی نورزاد معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون عمرانی استاندار،تاجگردون نماینده مردم باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی عملیات راه‌‌سازی قطعه سوم از باند دوم بزرگراه بابامیدان – گچساران –بهبهان کلنگ‌زنی شد.

index

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن اشاره به اینکه محور باند دوم بزرگراه بابا میدان – گچساران- بهبهان در دامنه رشته کوه های زاگرس بصورت شرقی- غربی سه شهر مهم استانهای فارس- کهگیلویه وبویراحمد- خوزستان را بهم وصل می کند افزود: بدلیل عملکرد این محور کیفیت تردد این مسیر از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد این محور علاوه بر ایجاد ارتباط بین دو قطب اقتصادی و استراتژیک کشور نقش مهمی در توسعه و بهبود شبکه راه های اصلی کشور و استان دارد.

ممتاز جهانگیری تصریح کرد: بطور کلی احداث این محورارتقای راه ارتباطی بین استان کهگیلویه وبوراحمد و استان خوزستان و فارس،ارتقای شبکه ارتباطی شهرستان نفت خیز گچساران به عنوان یکی از مهمترین نواحی تولید و بهره برداری ازنفت و گاز،ارتقای رده عملکرد راه موجود، کاهش زمان تردد ، توسعه اشتغال و ارتقای شاخصهای حمل و نقل جاده ای را در بر خواهد داشت.

وی افزود: قطعه سوم بزرگراه بابامیدان ، گچساران – بهبهان حد فاصل گچساران تا پل خیر آباد به طول ۳۷ کیلومتر واعتبار ۷۷ میلیارد تومان، در برنامه اجرایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرار گرفته که امروز عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد.

ممتاز جهانگیری تصریح کرد: از مراحل مختلف عملیات اجرای این طرح ۲ دستگاه پل‌ بزرگ، ۱۴۳هزار تن آسفالت، خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: با توجه به این‌که محور بابامیدان به گچساران و بهبهان به طول ۱۴۵ کیلومتر در واقع شاهراه ارتباطی پنج استان فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و خوزستان محسوب می‌شود لذا احداث باند دوم این محور می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مرگ ‌و میر ناشی از تصادفات داشته باشد.

این مسئول با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه عنوان کرد: حجم بالای تردد و بار ترافیکی سنگین در این محور ‌و قرار گرفتن گچساران در حوزه نفتی و مسیر جنوب و جنوب غرب کشور از دلایل مهم عملیاتی کردن این بزرگراه است.

وی بیان کرد: کاهش بار ترافیکی محور بابامیدان به گچساران و بهبهان، کاهش زمان و هزینه سفر، افزایش سرعت، ایمن‌سازی محور و رفع نقاط حادثه‌خیز از مهم‌ترین مزایای احداث بزرگراه محور بابامیدان، گچساران به بهبهان است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد