تاریخ درج خبر : 1393/12/17
کد خبر : ۴۶۳۰۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

ارجاع پرونده‌های زمین خواری ۶۳ هکتاری منابع طبیعی به مراجع قضایی

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: بیش از ۱۰۰پرونده زمین خواری و تصرف عدوانی در ۱۱ ماه گذشته امسال با حدود ۶۳ هکتار به مراجع قضایی این شهرستان ارجاع شد.

سعید نظری روز شنبه درجمع برخی همیاران طبیعت در یاسوج افزود: حدود ۵۹ هکتار از اراضی ملی نیز در طول سال جاری از سودجویان و زمین خواران پس گرفته شد.

nazari

وی از برخورد قاطع و قانونی با بروز پدیده زمین خواری در شهرستان بویراحمد خبر داد و از همکاری و تعامل قابل تحسین و ملموس مراجع قضایی و دادستان مرکز استان در این زمینه تقدیر کرد.

نظری تصریح کرد: در همین راستا و با احکام صادره از سوی مراجع قضایی حدود هشت هکتار از بناهای احداثی در حوزه منابع ملی در این شهرستان در سال جاری قلع و قمع شدند.

وی گفت: قلع و قمع بناهای احداثی در مناطقی روستایی مختار ، سرکورکی مارگون ،کوشک دشتروم و دیوار احداثی در روستای مورسبز نقاره خانه با احکام صادره از سوی مراجع قضایی انجام شد.

نظری با اشاره به مشارکت و همکاری مردم و بهره برداران در زمینه حفظ، احیا و غنی سازی عرصه های جنگلی و مرتعی، گفت: اولویت نخست و رویکرد این اداره همواره بر این امر استوار است.

وی از کاشت حدود ۲۸هزار هکتار گیاهان دارویی در سطح استان خبر داد و افزود: بیش از هشت هزار هکتار آن در شهرستان بویراحمد بوده است.

نظری بر لزوم گسترش و ترویج فرهنگ حفاظت از عرصه های منابع طبیعی تاکید کرد.

وی یادآور شد: طبیعیت و عرصه های زیست محیطی به عنوان میراث گرانبهای نسل های گذشته به آیندگان محسوب می شود که تخریب آنها نیز بزرگترین مانع برای توسعه نیافتگی است.

نظری تصریح کرد: نقش رسانه ها، نخبگان،دستگاه های فرهنگی و سازمان های مردم نهاد در این راستا بسیار تعیین کننده است.

وی یکی از مزیت ها و ظرفیت های بالقوه شهرستان بویراحمد را وجود جنگل های انبوه و مراتع دانست.

نظری یادآور شد: صیانت از منابع طبیعی این شهرستان علاوه برجلوگیری از بروز خطرات جبران ناپذیر زیست محیطی در جلب و جذب سرمایه گذاران و گردشگران نیز سهم تعیین کننده ای خواهد داشت.

شهرستان بویراحمد دارای افزون بر ۴۲۰ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی و مرتعی است که بیش از ۳۰۰ هزار هکتار آن جنگل است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد