تاریخ درج خبر : 1393/12/18
کد خبر : ۴۶۳۱۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

هشدار در خصوص مصرف آب در ایام خانه تکانی

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آبفای شهری کهگیلویه وبویراحمد نگهدار معادیجو در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در آخرین روزهای سال مردم بر اساس رسم دیرینه اقدام به خانه تکانی می کنند, اظهار کرد: این فرهنگ به نوعی خود باعث زدودن گرد و غبار از چهره خانه و اساسیه می شود.

مسئول روابط عمومی آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم شیوه درست و اصولی خانه تکانی است به گونه ای که باعث اصراف و هدر روی آب این مایع حیات نشود.

وی یادآور شد: هر ساله در ایام خانه تکانی مصرف بی رویه آب شرب در حد زیادی بالا می رود و همین موضوع باعث افت فشار آب در برخی از شهرها می شود.

معادیجو تصریح کرد: استفاده از آب شرب آن هم به صورت غیر اصولی نه تنها باعث هدروری این کالای باارزش می شود بلکه باعث ایجاد مشکلات مختلف برای شهروندان در ایام پایانی سال نیز خواهد شد.

مسئول روابط عمومی آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد به وضعیت خشکسالی های پی در پی چند اسال اخیر اشاره کرد و یادآرو شد: در بخش هایی از کشوراز جمله استان کهگیلویه و بویراحمد کاهش بارندگی ها باعث در استان و فروکش کردن منابع زیر زمینی شده است.

معادیجو تصریح کرد: همین مسئله باعث شده در زمینه تامین آب شرب مشکلاتی بوجود آید که می طلبد شهروندان در زمینه مصرف بهینه آب اهتمام بیشتری به خرج دهند.

وی بیان کرد: امیدواریم که شهروندان در روزهای پایانی سال ۹۳ و همچنین در سال جدید مصرف بهینه آب شرب را در دستور کار خود قرار دهند تا در روند آبرسانی به نقاط مختلف شهرهای استان دچال خلل نشویم .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد