تاریخ درج خبر : 1393/12/20
کد خبر : ۴۶۳۲۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری همایش فرماندهان گردان امام حسن (ع) در یاسوج

دبیر همایش بزرگداشت گردان امام حسن (ع)، گفت: همایش فرماندهان و رزمندگان این گردان با حضور بازماندگان آن در هشت سال دفاع مقدس روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در حسینه تیپ مستقل ۴۸ فتح استان در یاسوج برگزار می‌شود.

احمد ذکاوت

احمد ذکاوت دبیر این همایش در گفتگو با سایت استان، اظهار داشت: در این همایش رزمندگان استان که تا قبل از تشکیل شدن تیپ مستقل ۴۸ فتح در سال ۱۳۶۵ در سایر گردانهای تحت عنوان گردان مالک اشتر و بقیه یگانهای  فعالیت داشتند نیز در این همایش حضور می‌یابند.

وی با شاره به اینکه اکثر افراد گردان امام حسن (ع) در هشت سال دفاع مقدس از منطقه بویراحمد و مناطق جلیل، سفیدار، باباکان و دشتروم بودند، افزود: سایر رزمندگان این گردان نیز از دیگر مناطق شهرستان و استان بودند.

اولین فرمانده گردان امام حسن (ع) تیپ مستقل ۴۸ فتح، بیان داشت: در جنگ تحمیلی هشت ساله فرماندهان این گردان به ترتیب بر عهده
بنده، سردار اله‌مراد الوندنسب (فرمانده فعلی تیپ مستقل ۴۸ فتح)، علی‌کرم ایروانجم و بعد از جنگ نیز جواد مرادی بود.

ذکاوت با بیان اینکه در این همایش فرماندهان گردان، فرماندهان دسته‌ها، روحانیون و بسیجی‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن مسئولیت داشتند، حضور می‌یابند، گفت: این همایش روز چهارشنبه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز و ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر پایان می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه این همایش بستر مناسبی برای دیدار مجدد رزمندگان و  بازنشستگان این گردان افتخارآفرین در هشت سال دفاع مقدس است، افزود: اکثر رزمندگان این گردان در هشت سال دفاع مقدس از منطقه جلیل بودند و ۲۷ شهید در آن دوران تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

ذکاوت در همین رابطه اضافه کرد: منطقه جلیل در زمینه ایثارگری و فداکاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی نمونه بوده بطوری که در این راه تاکنون ۵۲ شهید، ۱۹۲ جانباز و ۴ آزاده تقدیم کرده است. ضمن‌آنکه ۴۲۹ نفر به عنوان رزمنده از این منطقه در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند.

دبیر این همایش، بیعت با آرمانهای امام و رهبری، دیدار رزمندگان قدیمی و بازنشستگان با یکدیگر، تجدید خاطرات هشت سال دفاع مقدس، ایجاد روحیه همدلی در این افراد و گرامی‌داشت یاد شهدای این گردان را از مهمترین اهداف این همایش عنوان کرد.


 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    جدا یادش به خیر روزهای طلایی جنگ بود
    قریب به اتفاق طایفه جلیل در این گردان سازماندهی شده بودند
    گاه سه یاچار برلدردرعملیات حضور داشتند
    اما برسر آنهمه شور وعشق ونشاط چه آمد

پربازديد