تاریخ درج خبر : 1393/12/20
کد خبر : ۴۶۳۳۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بنیاد شهید یک دولت کوچک است/ خدمات رسانی بنیادشهید کهگیلویه به چهارده‌هزار نفر

رئیس بنیادشهید و امورایثارگران کهگیلویه درنشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه های ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا پرداخت.

به گزارش سایت استان، رئیس بنیادشهیدوامورایثارگران کهگیلویه بااشاره به سال روزتشکیل بنیادشهیددرسال پنجاه هشت ازسوی امام خمینی (ره)وترویج فرهنگ ایثاروشهادت وتجلیل ازخانواده شهدارادرفرامین امام راحل وبیانات رهبری مشهوددانست،وابراز داشت ایثار وشهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی درضمه عالی ترین مفاهیم الهی ووالاترین ارزشهای می باشند که یک انسان متعهدی می تواند به آن دست یابد.

IMG-20150309-WA0010

بهنام صمدی بابیان اینکه بنیاد شهید وامور ایثارگران یک نهاد فرهنگی است،دیدگاه حمایتی ومعیشتی درباره بنیادشهیدرااشتباه خواند،وافزود: حراست ازآرمانهای وارزشهای انقلاب ونظام ومصون ماندن جامعه از آسیب ها درسایه ترویج وفرهنگ ایثار وشهادت ازوظایف این بنیاد است.

این مسئول گفت: درحال حاضردویست و سی هزارشهید،پانصدوپنچ هزار جانباز و چهل سی هزار آزاده در کشور وجود دارد و قریب به سه میلیون نفر تحت پوشش بنیاداست،که بنیادشهیدوامورایثارگران درحال خدمت رسانی به آنها است.

رئیس بنیادشهید وامورایثارگران اظهارداشت:درشهرستان ما چهارصد و دوازده شهید دوهزار جانباز و هفتاد آزاده وجود دارد و چهارده هزارنفر در شهرستان کهگیلویه تحت پوشش اداره بنیادشهیدوامورایثارگران است،که کارخدمت رسانی به آنها انجام می شود.

وی خدمت رسانی به ایثارگران ونشرفرهنگ ایثاروشهادت را دو رکن اساسی بنیاد شهیدوامورایثارگران خواند،وتصریح کرد: دفاع مقدس باز تولید ایثاروشهادت است وترویج فرهنگ ایثار وشهادت رمز ماندگاری انقلاب اسلامی بوده وبا اتکاه براین پایدارخواهد بود.

صمدی فرد بنیادشهیدوامورایثارگران را یک دولت کوچک دانست و ابراز داشت:کارهای که دولت درضمینه خدمت رسانی می کند ما آن رادرقیاس کوچکتر به جامعه هدف مان ارائه می دهیم.

صمدی فرد غرس ۴۱۲نهال به یاد۴۱۲شهیدشهرستان،مسابقات قرآن شهرستانی برگزاری شورای اداری باقرائت زیارت عاشورا درگلزار شهدا ودیدار وسرکشی ازخانواده شهدا را ازجمله برنامه های بزرگداشت روزشهدا عنوان کرد.

دراین نشست رئیس بنیادشهیدوامورایثارگران به دوسئوال خبرنگارسایت استان پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از ۱۴۶ نفرسهمیه استخدامی خانواده شهداچندنفرازکهگیلویه معرفی ومشغول شدند؟ گفت: در شهرستان کهگیلویه پنجاه سه نفر جذب و مشغول به کارشدند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر بیکاری فرزندان شهدا بیان داشت: در این شهرستان تعداد دوازده نفرفرزند شهید بیکار داریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه در پاسخ به این سوال که چرا استانداری خود بحث معرفی سهمیه ها را عهده دار شد و آیا شائبه پارتی بازی از سوی شما وجود داشت، اظهار کرد: این سهمیه را در دولت دهم به استانداری های سراسرکشور اختصاص دادند،برخی از استاندارها توانستند تامین اعتبار کنند ولی استاندار(وقت) ما نتوانست تامین اعتبار بکند به همین دلیل در زمان دولت تدبیر و امید و استانداری دکتر خادمی هم درسهمیه ۱۴۶ نفر و هم در دیدار و سرکشی از جامعه ایثارگری استان ما جزء استانهای برتر بود، دوم ادارات کل برای جذب فرزندان شاهد مقاومت می‌کنند به همین خاطر ، این مهم به استانداری سپرده شد تا اهرم فشاری باشد بالای سر مدیران کل تا آنها را استخدام کنند کار آنها زودتر انجام شود.

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در زمینه پوشش اخبار و مسایل مربوط به بنیاد شهید و خانواده شهدا تجلیل به عمل آمد.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد