تاریخ درج خبر : 1393/12/20
کد خبر : ۴۶۳۳۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

فلسفه ایجاد قرارگاه سایبری استفاده بهینه از فناوری های نوین است

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان، فرآیند تصویب وظایف و ماموریت های این قرارگاه را مستند به اختیارات اصل ۱۲۷ و ۱۳۸ قانون اساسی، سیاست های کلی نظام، ابلاغیه های رهبری انقلاب، سیاست های اجرایی دولت تدبیر و امید و سند ISMS برای حاضرین در جلسه تبیین کرد.

momen5151

به گزارش سایت استان، محمود مومن نسب در تعریف پدافند سایبری گفت: پدافند سایبری یعنی بهره گیری از کلیه امکانات فنی غیر مسلحانه سایبری به منظور ایجاد بازدارندگی، پیشگیری، تشخیص، مقابله موثر با هرگونه تهاجم سایبری به نحوی که امکان حمله از متخاصمین را سلب نماید.

دبیر قرارگاه پدافند سایبری استان در ادامه سخنان خود، وجود بخش عمده ای از فعالیت ها و تعاملات کشور در فضای سایبر، زیرساخت ها و سامانه های حیاتی و حساس، افزایش سهم درآمد حاصل از کسب و کار فضای سایبری در تولید ناخالص ملی، آمیخته شدن ابعاد مختلف زندگی شهروندان با فضای سایبری را مهمترین ضرورت ها و الزامات ایجاد قرارگاه پدافند سایبری در کشور و استانها برشمرد.

محمود مومن نسب با اشاره به برخی آثار و پیامدهای ناشی از تهاجم یا جنگ سایبری، اظهار داشت: فلسفه ایجاد قرارگاه سایبری جهت استفاده بهینه از فناوری های نوین موجود با روی کرد توسعه و صیانت از فضای مجازی و توسعه دکترین پدافند سایبری کشور است، نه ایجاد بن بست و یا مانع در توسعه و یا عدم استفاده از فناوری های پیشرفته.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری مهمترین وظایف، مأموریت ها و اختیارات قرارگاه پدافند سایبری را رصد، پایش و تشخیص منشأ و پیامد های تهدیدات سایبری، ارزیابی وضعیت سایبری، تحلیل تهدیدات سایبری، برنامه ریزی برای دفع هرگونه تهدید سایبری، کمک به توسعه و استحکام زیرساخت های سایبری برشمرد.

قرارگاه سایبری یکی از قرارگاه های سه گانه پرتویی، زیستی و سایبری است که در استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار تشکیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد